Погуляв — і на перекус. Чоловіки можуть відчувати голод через Сонце

12 липня, 15:11
Сонце не впливає на викид греліну у жінок через естрогени. (Фото:Sander Dalhuisen / Unsplash)

Сонце не впливає на викид греліну у жінок через естрогени. (Фото:Sander Dalhuisen / Unsplash)

Сонячне світло може викликати вироблення гормону грелін у крові чоловіків. Через це вони можуть відчувати голод.

Ізраїльські вчені з Тель-Авівського університету з'ясували, що перебування на сонячному світлі викликає у чоловіків викид гормону, який підвищує апетит.

Це відбувається через жирові відкладення в їхній шкірі, пишуть вчені у своїй статті, опублікованій в журналі Nature Metabolism.

Відео дня

Вони проаналізували дані 3000 учасників дослідження та з'ясували, що у літні місяці чоловіки починають споживати більше їжі. Ефект був невеликий — еквівалентний споживанню додаткових 300 калорій на день — але з часом цього може бути достатньо, щоб викликати збільшення ваги. Водночас для жінок це нехарактерно.

Щоб перевірити свої спостереження, вчені піддали чоловіків і жінок 25-хвилинному впливу  сонячного світла і виявили, що це викликає підвищення рівня гормону греліну, що підвищує апетит, у чоловічій крові, але не в жіночій.

Випробування на мишах показали, що спусковим гачком для вивільнення греліну виявилося пошкодження ДНК у клітинах шкіри. Естрогени – жіночі статеві стероїдні гормони – блокували цей ефект, тому, можливо, сонячне світло не діяло на самок так само, як на самців.

Професор кафедри молекулярної генетики та біохімії людини Тель-Авівського університету Карміт Леві пояснює, що, крім підвищення почуття голоду, грелін зменшує запалення та виснаження серцевого м'яза, а також знижує артеріальний тиск.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X