Не пийте колу. Китайські вчені з’ясували несподіваний фактор облисіння у чоловіків

11 січня, 11:15
Китайські вчені представили незвичайний висновок про причини алопеції у чоловіків (Фото:AndrewLozovyi/Depositphotos)

Китайські вчені представили незвичайний висновок про причини алопеції у чоловіків (Фото:AndrewLozovyi/Depositphotos)

За даними дослідників з Університету Цінхуа, вживання солодких газованих напоїв може значно прискорити випадіння волосся у чоловіків.

Китайські вчені вивчили дані, зібрані у 1028 чоловіків віком від 18 до 45 років, у період із січня до квітня 2022 року.

Чоловіків попросили надати інформацію про їхні звички, образ життя та харчування, у тому числі про споживання підсолоджених напоїв. Також їх опитали щодо втрати волосся.

Відео дня

При аналізі даних команда виявила, що є значний зв’язок між вживанням навіть невеликої кількості підсолоджених напоїв та алопеції. Отримані дані також говорили про збільшення ризику втрати волосся у разі споживання великої кількості солодких напоїв.

Ці результати викликали дискусію у світі вчених.

Доктор Сьюзен Массік, ад’юнкт-професор дерматології у Медичному центрі Векснера Університету штату Огайо, закликає до обережності в інтерпретації результатів експерименту.

«Вони не підтверджують висновку про те, що підсолоджені напої підвищують ризик випадіння волосся у чоловіків, вважає вона. — Дієта відіграє вирішальну роль у загальному стані здоров’я, особливо щодо ризику розвитку ожиріння, гіперліпідемії, діабету та гіпертонії; проте випадіння волосся за чоловічим типом є багатофакторним».

При цьому і Масік, і її колеги закликають обмежити споживання цукру, замінивши солодкі соки та колу на непідсолоджені напої.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X