Надто багато турботи. Вчені розповіли, які діти більше схильні до ризику ожиріння

6 листопада 2019, 16:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські дослідники показали, що діти, які є єдиними в сім'ї, мають більш високий ризик ожиріння ніж ті, у яких є брати і сестри.

У цьому експрес-дослідженні взяло участь 68 сімей: 27 з них з єдиною дитиною, інші - з двома і більше дітьми.

Дані про харчування реєструвалися в щоденних журналах їжі, які матері вели протягом трьох днів — двох робочих днів і одного вихідного дня. Вчителі також вели журнали, відзначаючи всю їжу, яку діти їли в школі. Матері також заповнили опитувальник «Сімейне харчування і фізична активність», щоб оцінити типові сімейні звички харчування, такі як вибір їжі і напоїв.

Відео дня

«Фахівці з харчування повинні враховувати вплив сім'ї, братів і сестер, щоб забезпечити відповідне навчання з питань харчування для сімей маленьких дітей. Необхідно заохочувати зусилля, спрямовані на те, щоб допомогти всім дітям і сім'ям виробити здорові звички і прийоми харчування», — сказала провідний автор дослідження Челсі Крахт з Центру медичних наук Університету Оклахоми.

Челсі Крахт вважає, що наявність декількох дітей змушує батьків бути більш організованими, краще планувати харчування своїх сімей і менше харчуватися не вдома.

Дослідники також виявили, що матері єдиних дітей частіше страждають ожирінням. Материнський ІМТ не вносив значного внеску в загальну структуру харчування, але сприяв порожнім калоріям.

У дослідженні розглядалися тільки матері і діти, і тому вчені не могли говорити про вплив харчування батька, але результати не залежали від сімейного стану.

Дослідження також показало, що час, проведений далеко від будинку, наприклад, в школі і денному догляді, не був пов’язаний з особливостями харчування дітей.

«Здорову харчову поведінку і моделі поведінки можуть бути результатом змін на рівні домогосподарства, а не контакту з однолітками, оскільки вплив з боку однолітків також присутній і поза домом», — сказала Челсі Крахт.

Доктор Крахт і її колеги продовжують свої дослідження, приділяючи особливу увагу динаміці сім'ї, а також тому, як сім'я впливає на харчову поведінку дітей, фізичну активність, сон та інші фактори, які сприяють ожирінню.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X