Ліки в сторону. Сім смачних продуктів, які допоможуть знизити рівень холестерину

2 вересня 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Щоб підтримувати здорову вагу і знизити ймовірність розвитку закупорки артерій потрібно вміти харчуватися корисно (Фото:Brooke Lark / Unsplash)

Щоб підтримувати здорову вагу і знизити ймовірність розвитку закупорки артерій потрібно вміти харчуватися корисно (Фото:Brooke Lark / Unsplash)

Якщо ви хочете прожити довго і щасливо, то вам варто переглянути свій раціон. Насичення організму корисними речовинами грає ключову роль, коли справа стосується здоров’я вашого серця.

Щоб підтримувати здорову вагу і знизити ймовірність розвитку закупорки артерій потрібно вміти харчуватися корисно.

Вся справа в тому, щоб по можливості подвоїти кількість певних корисних для серця інгредієнтів. Додавання у свій раціон більшої кількості овочів, фруктів, горіхів, насіння, риби і цільнозернових може допомогти знизити рівень поганого холестерину і зменшити утворення зубного нальоту.

Відео дня

Спробуйте ці корисні для серця продукти, щоб отримати максимальну користь з точки зору харчування.

1 Горіхова дієта

Нове дослідження показує, що дієти з додаванням горіхів володіють стійким ефектом зниження рівня холестерину.

«Часте вживання горіхів, важливого компонента рослинної дієти, пов'язано зі зменшенням загального числа серцево-судинних захворювань (ССЗ) на 15% і зниженням смертності від ССЗ на 23% », - сказав доктор Еміліо Рос, директор ліпідної клініки ендокринології.

Дослідники оцінили, чи робить регулярне споживання волоських горіхів, незалежно від дієти або місця проживання, позитивний вплив на ліпопротеїни.

Учасники були випадковим чином розділені на дві групи: активне втручання і контрольне. Учасники групи втручання додали близько половини склянки волоських горіхів до свого звичайного щоденного раціону, в той час як учасники контрольної групи утрималися від вживання волоських горіхів.

Через два роки в учасників були перевірені рівні холестерину, а концентрація і розмір ліпопротеїнів були проаналізовані за допомогою спектроскопії ядерного магнітного резонансу.

Цей розширений тест дозволяє лікарям більш точно визначати характеристики ліпопротеїнів, які, як відомо, пов'язані з ризиком серцево-судинних захворювань.

Щоденне споживання волоських горіхів знизило кількість загальних частинок ЛПНЩ на 4,3% і дрібних частинок ЛПНЩ на 6,1%. Ці зміни пов'язані з нижчим ризиком серцево-судинних захворювань.

2 Темний шоколад

Темний шоколад - це природно солодкі ласощі, від яких ви будете відчувати себе прекрасно, адже він містить більше какао, ніж інші шоколадні продукти, що забезпечує більшу кількість флавоноїдів в кожній порції, що сприятливо позначається на вашій серцево-судинній системі.

Дослідження, опубліковане в Журналі Американської кардіологічної асоціації, показало, що вживання темного шоколаду з часом покращує ліпідний профіль крові. При цьому намагайтеся вибирати продукт з темного шоколаду з концентрацією не менше 75% або вище.

3 Баклажани

Баклажани містять клітковину, що може поліпшити рівень холестерину. У чашці приготованих кубиків баклажанів вагою 96 грам міститься близько 2,4 г клітковини. Дослідження показують , що хлорогенова кислота, основний антиоксидант в баклажанах, може знизити рівень ліпопротеїнів низької щільності або «поганого» холестерину і знизити ризик безалкогольної жирової хвороби печінки.

4 Тунець

За даними Американської кардіологічної асоціації, незалежно від того, чи їсте ви  його у свіжому або консервованому вигляді, вживання не менше двох порцій тунця в тиждень може допомогти уповільнити зростання зубного нальоту. Жирні кислоти омега-3, що містяться в рибі, також можуть знижувати рівень тригліцеридів, ще один фактор ризику серцевих захворювань.

5 Малина

Дієта з високим вмістом клітковини сприяє зниженню рівня холестерину і артеріального тиску. Дослідження показали, що кожні 1-2 грами розчинної клітковини щодня знижує рівень холестерину ЛПНЩ на 1%. Одна порція малини містить 1 грам розчинної клітковини.

З 8 грамами клітковини в одній чашці, малина може зрушити ваші цифри в правильному напрямку. Споживання достатньої кількості клітковини (не менше 25 грамів в день) знижує рівень ЛПНЩ і підтримує здорове травлення.

6 Насіння льону

Згідно з дослідженням , опублікованим в Nutrition Reviews, лляне насіння є відмінним джерелом клітковини, воно також повно жирних кислот омега-3 і лігнанов, які є ще одним рослинним з'єднанням, яке може комплексно знизити ризик інсульту.

Все це поживні речовини, які Американська кардіологічна асоціація рекомендує для поліпшення теплового здоров'я. Крім того, насіння льону містять фітостерини, які можуть допомогти знизити рівень холестерину ЛПНЩ в організмі.

7 Чорниця

Свіжі ягоди можуть значно знизити накопичення холестерину ЛПНЩ (ліпопротеїнів низької щільності) - винуватця серцево-судинних захворювань, інсульту і атеросклерозу.

Деякі дослідження пов'язують регулярне вживання чорниці зі зниженням артеріального тиску. Це пов'язано з тим, що вона поліпшує кровообіг за допомогою свого позитивного впливу на кровоносні судини, що уповільнює розвиток атеросклерозу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X