Купувати будете? Незабаром м’ясо з пробірки стане дешевшим за звичайне — дослідження

7 квітня 2021, 19:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

До 2030 року створення штучного м’яса стане дешевшим, ніж використання звичайного м’яса. Також на виготовлення м’яса в лабораторії буде йти набагато менше ресурсів планети.

Нідерландська консалтингова компанія CE Delft провела аналіз життєвого циклу і впливу культивованого м'яса на навколишнє середовище. За підрахунками аналітиків, до 2030 року конкуренція і пропозиція зросте настільки, що штучна яловичина коштуватиме дешевше за звичайну — 5,66 дол/кг проти 6,20 дол/кг.

Відео дня

Це буде не тільки дешевше, але й набагато екологічніше — при вирощуванні м'яса з пробірки використовується набагато менше води, землі і ресурсів, ніж при звичайному тваринництві; також буде значно менше викидів парникових газів — загальний вплив на навколишнє середовище буде на 90% нижчим.

Виробництво молочних продуктів без використання тварин також розвивається. Стартап Perfect Day Foods, наприклад, для ферментації поживних речовин рослин використовує гриби. Так створюються білки, ідентичні тим, які містяться в звичайному молоці. Їх можна змішувати з іншими інгредієнтами й отримувати молоко, морозиво, сири і йогурти. У компанії стверджують, що їхня продукція вже на 40% дешевша, ніж білки зі звичайного коров'ячого молока. І, знову ж таки, екологічний слід від цього є набагато меншим.

Зараз близько 40% придатних для життя земель у світі використовується для тваринництва та молочного виробництва. Якщо хоча б половина населення перейде на м'ясо і молоко з пробірки, то люди змогли б отримати в своє розпорядження "додаткову" територію розміром з Північну Америку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X