Ще один плюс. Середземноморська дієта допомагає хворим на рак шкіри

12 жовтня, 06:08
Страви середземноморської дієти допомагають при лікуванні раку шкіри (Фото:unsplash)

Страви середземноморської дієти допомагають при лікуванні раку шкіри (Фото:unsplash)

Спільне дослідження нідерландських та британських учених показало, що багате на свіжі овочі, рибу та рослинні олії харчування покращує відповідь на імунотерапію при меланомі.

Доктор Лаура Болте, дієтолог, кандидат наук та автор дослідження, вважає, що середземноморська дієта, що містить моно- та поліненасичені жири з оливкової олії, горіхів та риби, а також поліфеноли та клітковину з овочів, фруктів та цільного зерна, викликає посилену відповідь на імунотерапевтичні препарати, які називаються інгібіторами імунних контрольних точок.

Відео дня

Інгібітори, які на сьогоднішній день є одними з найбільш ефективних засобів лікування меланоми, діють на контрольні точки в імунній системі людини, які змушують Т-клітини організму атакувати рак.

Щоб дійти висновку про корисність середизменоморської дієти, дослідники провели багатоцентрове дослідження, проаналізувавши раціон харчування 91 людини з прогресуючою меланомою. Усі пацієнти лікувалися за допомогою препаратів-інгібіторів імунних контрольних точок.

Їхній прогрес відстежувався за допомогою регулярних рентгенологічних перевірок.

Людей, які брали участь у дослідженні, не садили на певну дієту, але перед лікуванням вони заповнювали докладну анкету, за допомогою якої вчені оцінювали їхні харчові звички, пояснює Болте.

Дослідники повідомили, що середземноморська дієта не тільки має значний зв'язок із загальною частотою відповіді, а й значною мірою пов'язана із уповільненням прогресування хвороби.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X