Вчені назвали дієту, яка захищає від депресії

4 листопада 2019, 06:28
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Так звана середземноморська дієта з високим вмістом фруктів, овочів, риби, оливкової олії та горіхів і низьким вмістом цукру може полегшити деякі симптоми депресії.

Нове дослідження австралійських вчених показало, що така дієта покращувала настрій у студентів коледжу, схильних до депресії.

У своїй роботі автори спочатку розділили 76 студентів коледжу з симптомами депресії на дві групи. Одній групі була призначена дієта в середземноморському стилі з високим вмістом фруктів, овочів, риби, оливкової олії, горіхів і насіння і низьким вмістом рафінованих вуглеводів, цукру і насичених жирів. Контрольна група зберегла свій звичний раціон харчування.

Відео дня

На початку і в кінці тритижневого дослідження всі учасники були оцінені за допомогою добре перевірених шкал, що вимірюють депресію, тривогу, поточний настрій, пам’ять і самоефективність (впевненість у своїй здатності контролювати поведінку).

Симптоми депресії покращилися в середньому в групі дієти, переходячи від діапазону середньої тяжкості до нормального. У той же час, депресивні симптоми у контрольної групи залишалися стабільними, в діапазоні помірної тяжкості. У тестах на тривогу і стрес у групи, яка дотримувалася дієти, були значно нижчі оцінки, ніж у контрольній, після контролю рівнів тривоги і стресу на початку дослідження.

Не було відмінностей між двома групами за показниками пам’яті або самоефективності. У дослідженні контролювали куріння, фізичну активність, ІМТ і інші фактори.

Провідний автор роботи, Хізер М. Френсіс, з Університету Маккуорі в Сіднеї, наголошує, що ефект був скромним, і люди продовжували своє звичайне лікування.

«Це не ліки, — сказала вона, — але це, безумовно, значне поліпшення».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X