Пийте на здоров’я. Вчені спростували міф про те, що кава призводить до зневоднення

7 жовтня 2019, 20:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Багато хто переконаний, що чай і кава викликають зневоднення організму. Вчені з’ясували, чи є цьому реальні докази

Прихильники популярної теорії про те, що потрібно випивати по два літри води в день, часто говорять, що в цих літрах не повинні враховуватися кава і чай, як напої, що мають сечогінний ефект.

Відео дня

Дослідники з австралійського Університету Гріффіт з’ясували, чи має під собою грунт така точка зору.

Для початку вони проаналізували знамените дослідження 1928 року, яке стало відправною точкою для зародження міфу про те, що кава зневоднює.

Дійсно, кофеїн є сечогінним засобом, однак, з’ясувалося, що аж ніяк не в такій мірі, як прийнято вважати.

Дослідження 1928 року проводилось не зовсім так, як сучасні. У ньому брали участь всього три людини, які протягом декількох місяців мали випивати чай, каву або воду. І сечогінний ефект дійсно виникав, але тільки в тому випадку, якщо до цього вони два місяці не пили чай і каву взагалі.

Схожі результати вдалося отримати і через майже сто років, але вже на більшій вибірці. Нове дослідження включало 59 здорових людей, споживання напоїв якими контролювалося протягом 11 днів.

Спочатку споживання кофеїну кожного учасника було стабілізовано протягом шести днів на рівні приблизно 3 мг на кілограм маси тіла (дві-три чашки кави в день). Після цього періоду споживання кофеїну змінювали від нульового до середнього рівня.

З’ясувалося, що при такому підході регулярне споживання напоїв, що містять кофеїн, не призводить до хронічного зневоднення. Іншими словами, сечогінний ефект від кави при регулярному вживанні не відрізняється від сечогінного ефекту води.

Cтрого кажучи, дійсно перші чашки кави або чаю можуть призвести до зневоднення організму. Але ці «перші чашки» більшість людей випили в дитинстві. При досить регулярному споживанні ефект зневоднення від прийому кави пропадає.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X