Не лише смачно, а й корисно. Польські вчені з’ясували, що баклажани та картопля допоможуть лікувати рак

10 грудня 2022, 07:05
У складі пасльонових є речовини, що допомагають вилікуватися від раку. (Фото:pixabay)

У складі пасльонових є речовини, що допомагають вилікуватися від раку. (Фото:pixabay)

Група вчених з Університету Адама Міцкевича в Познані вивчила хімічний склад рослин сімейства пасльонових і знайшла в них низку перспективних для лікування онкозахворювань речовин.

Дослідники з'ясували, що глікоалкалоїди, що містяться в перці, помідорах, картоплі, ягодах годжі та чорниці, мають певні протиракові властивості.

На їхню думку, біологічно активні сполуки в овочах та ягодах можуть допомогти пацієнтам уникнути неприємних побічних ефектів існуючих методів лікування. При цьому повна відмова від хіміотерапії не розглядається, йдеться про комбіновану терапію.

Відео дня

Магдалена Вінкель з Університету Адама Міцкевича в Познані та її колеги заявили, що варто переглянути спринципи застосування лікарських рослин.

Вони зосередилися на п'яти глікоалкалоїдах: соланіні, чаконіні, соласоніні, соламаргіні та томатіні, які, на думку Вінкель, можуть бути використані для розробки ліків у майбутньому.

У правильних дозах ці хімічні речовини можуть стати "могутніми клінічними інструментами", - заявили польські дослідники.

Їхні висновки показують, що соланін запобігає перетворенню потенційно канцерогенних хімічних речовин на канцерогени.

Чаконін має протизапальні властивості і може лікувати сепсис.

Дослідження показали, що соламаргін блокує розмноження ракових клітин у печінці.

Томатин підтримує регуляцію клітинних циклів організму, допомагаючи організму вбивати ракові клітини.

Дослідження польських вчених привернуло увагу зарубіжних колег.

«Важливо підкреслити, що багато цих сполук не підходять як ліки або тому, що вони недостатньо ефективні, або тому, що вони недостатньо безпечні, щоб давати їх людям, — прокоментував доктор Чарльз Еванс, менеджер з дослідницької інформації в Cancer Research UK виданню Daily Mail. — Дуже важливо, щоб ми досліджували всі можливі шляхи для відкриття нових методів лікування, тому необхідно, щоб вчені досліджували ці хімічні речовини, і зрозуміли, чи є у них потенціал стати новими ліками».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X