Чому ми переїдаємо? Неврологи відкрили революційний спосіб лікування ожиріння

15 червня 2021, 14:40

Мозкові функції, які відповідають за відчуття ситості, дуже складні, але саме вони можуть допомогти вченим відкрити нові методи лікування ожиріння.

Дослідники з Медичного коледжу Бейлора визначили не тільки абсолютно новий нервовий ланцюг, який може впливати на ситість у мишей, але і навіть виявили, що вже схвалені ліки від СДУГ впливають на втрату ваги через той же самий шлях.

Відео дня

Вчені хочуть з'ясувати, що відбувається в мозку під час прийому їжі, в надії, що це відкриття одного разу допоможе людям краще контролювати свою вагу.

Експерти використовували комплекс передових інструментів для вивчення мозку мишей під час годування, включаючи оптогенетику, картування нейронних схем аж до клітинного рівня і живі записи нейронної активності.

В ході цих спостережень був виявлений абсолютно новий нейронний ланцюг, який з'єднує два різних набори нейронів. Один з них виробляє нейромедіатор дофамін, який зазвичай асоціюється з почуттям задоволення і мотивації.

Поки миші їли, вчені спостерігали за активністю цих двох наборів нейронів і з'ясували, що ті, які відповідальні за виробництво дофаміну, звані DA-VTA, збільшили свою активність прямо перед тим, як гризуни перестали харчуватися.

У наступних експериментах вчені генетично придушили нейрони DA-VTA і виявили, що це змушує гризунів продовжувати їсти, пробиваючись через різко збільшені розміри порцій.

Подібні експерименти, зосереджені на другому наборі нижчих нейронів DRD1-LPBN, які отримують сигнали від нейронів DA-VTA, показали, що посилення їх активності викликає стійку реакцію насичення, змушуючи мишей швидко припиняти прийом їжі.

Таким чином, вчені вважають, що вони відкрили новий спосіб потенційно активувати відчуття насичення.

Цікаво, що вчені виявили, що ефект втрати ваги, який спостерігається у мишей в результаті їх втручання, був таким же, як ефект, викликаний ліками під назвою MPH, яка схвалена для використання в якості лікування СДУГ.

Це проливає додаткове світло на вплив цих типів ліків на втрату ваги і на те, як їх можна оптимізувати спеціально для лікування таких станів, як ожиріння.

Раніше НВ писав, що на тлі стрімко розповсюджувальної пандемії коронавірусу, людство як ніколи потребує зміцнення імунітету. Крім цього, багато хто також хоче скинути пару зайвих кілограмів, набраних під час карантину.

Рішення для цього непростого завдання є - воно криється в семи корисних продуктах, які підвищать ваш імунну відповідь і збережуть фігуру.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X