Деякі люблять гарячіше. Медики довели користь перцю чилі

17 грудня 2019, 15:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Італійські вчені з Середземноморського інституту неврології Neuromed з’ясували, що регулярне вживання перцю чилі знижує ризик захворювань серця.

Дослідження показує, що у людей, які регулярно його вживають, ризик смертності від кардіологічних та інших причин на 23% нижче, ніж у тих, хто його не вживає.

У дослідженні взяли участь 22 811 громадян регіону Молізе в Італії. Спостерігаючи за станом їх здоров’я в середньому близько восьми років і порівнюючи його з звичками харчування, дослідники Neuromed відзначили, що у людей, які регулярно вживають перець чилі (чотири рази на тиждень або більше), ризик смерті від серцевого нападу був знижений на 40%. А ризик захворювань судин головного мозку зменшувався на 50%.

Відео дня

Маріалаура Боначчі, епідеміолог Neuromed і перший автор публікації, каже: «Цікавий факт полягає в тому, що захист від ризику смертності не залежала від типу дієти, якої дотримувалися люди. Іншими словами, хтось може дотримуватися здорової середземноморської дієти, хтось інший може їсти менш корисні продукти, але для всіх перець чилі володіє захисним ефектом».

Дослідження є першим, яке досліджує властивості перцю чилі щодо ризику смерті в європейській і середземноморській популяції.

Ліція Яковьєло, директор департаменту епідеміології і профілактики в IRCCS Neuromed, каже: «Перець чилі є фундаментальним компонентом нашої харчової культури. Ми бачимо, що він висить на італійських балконах і навіть зображений на прикрасах. Протягом століть з його споживанням пов’язували корисні властивості, але в основному на основі анекдотів або традицій, якщо не магії. Зараз важливо, щоб дослідники займалися цим серйозно, надаючи наукові докази2.

Нові дослідження необхідні для розуміння біохімічних механізмів, за рахунок яких діє перець чилі і його родичі, які містять капсаїцин. Але поки у любителів гострих страв просто є ще одна причина зберегти свою звичку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X