Налий і відійди. Вчені з’ясували, як газовані напої впливають на тривалість життя

5 вересня 2019, 16:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням учених з США, газовані напої на основі цукру збільшують ризик передчасної смерті і можуть привести до ряду захворювань.

Як пише CNN, за даними дослідження, опублікованого в науковому журналі JAMA Internal Medicine, у чоловіків і жінок, які вживають щонайменше дві склянки солодкої газованої води на день підвищуються ризики померти від захворювань травної системи. При цьому, ті, хто вживають таку ж кількість дієтичних напоїв ризикують загинути від серцево-судинних захворювань.

Відео дня

«Експериментальні дані свідчать про те, що високий рівень цукру в крові і часте споживання цукру можуть порушити кишковий бар'єр, викликаючи запалення кишечника, змінюючи кишкову мікробіоту і підвищуючи вразливість до кишкових інфекцій. Це може збільшити вразливість до хвороб травлення», — говорить доцент медицини Університету Еморі у Атланті доктор Шарон Хореш Бергквіст.

Вчені проаналізували більше 450 тис. людей з 10 європейський країн, і з’ясували, що ті, хто вживає більше двох склянок солодкої газованої води на день мають більше шансів померти від різних захворювань, ніж ті, хто п'є менше однієї скланки содової на місяць.

Згідно з дослідженням, часте вживання солодкої газованої води може привести до інсульту, серцевих нападів, діабету, ожиріння та деменції.

Вчені радять відмовлятися від дієтичних газованих напоїв і содових з високим вмістом цукру на користь звичайної газованої мінеральної води, змішувати з нею соки, на деякий час відмовлятися від цукру і в цілому пити більше води.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X