Слухайте на здоров’я. Ваші музичні вподобання впливають на те, що ви їсте — дослідження

18 травня 2021, 17:26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міжнародне дослідження вчених з Китаю і Данії визначило зв’язок між музикою і вибором продуктів харчування. Дослідники виявили, що легка музика сприяє більш здоровій їжі.

У дослідженні, опублікованому в журналі Appetite, взяли участь понад 200 представників різних культур Китаю та Данії. Кожному учаснику було представлено спектр варіантів харчування, від здорового до шкідливого, в поєднанні з різними музичними композиціями.

Відео дня

Під час експерименту в учасників було дві версії однієї й тієї ж пісні: одна була спокійнішою (джазове фортепіано, більш повільний темп), а інша — агресивнішою (спотворений гітарний звук, швидкі біти, важкі барабани і другорядні ноти).

Виявилося, що люди, які слухали спокійніші мелодії, вважали за краще здорову їжу, а ті, хто слухали важку музику, як хеві-метал, вибирали шкідливу їжу.

Дослідники вважають що гучні звуки хард-року заважають вищим функціям мозку, які регулюють процес прийняття рішень.

Раніше НВ писав, що нове дослідження серед жінок з надмірною вагою і з низьким доходом, показало, що зменшення числа стресів може допомогти знизити споживання фастфуду та продуктів з високим вмістом жирів.

Дослідження в США було направлено на запобігання збільшенню ваги у молодих мам за рахунок керування стресом, здорового харчування та фізичної активності.

Методи дослідження складалися з простих кроків, включених в уроки з управління часом і розстановці пріоритетів, багато з яких були продемонстровані в серії відеороликів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X