Морозиво та спека = 💔. Три питання до дієтолога про холодний десерт в літній сезон

3 серпня 2021, 13:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Морозиво не допомагає пережити спекотні літні дні (Фото:Unsplash/Lindsay Moe)

Морозиво не допомагає пережити спекотні літні дні (Фото:Unsplash/Lindsay Moe)

Споживання морозива лише підвищує температуру тіла людини і не допомагає пережити спекотні літні дні, а ще — загрожує походом до лікаря, застерегла дієтологиня і нутриціологиня Мирослава Ульяніна в інтерв'ю Радіо НВ.

Мирослава Ульяніна

Дієтологиня

— Чи охолоджує морозиво у спеку?

— Вчені провели дослідження і перевірили, чи справді морозиво і його споживання можуть охолодити температуру тіла і дати нам бажану прохолоду хоча б на кілька хвилин. Виявляється, невтішний результат, нічого не відбувається. Оскільки в морозиві багато жирів плюс цукрів, а щоб організм їх засвоїв, він починає виділяти багато енергії і нагрівається. Тому, якщо ми хочемо з'їсти морозива для того, щоб отримати охолоджувальний ефект, ми отримуємо зворотний ефект — організм ще більше нагрівається.

Відео дня

— А якщо споживати сорбети або плодово-ягідні, які не містять молока і жиру?

— Там є дуже багато цукру, а цукор у такій кількості у рідкому вигляді — це цукрова бомба, яка швидко потрапляє в нашу кров, потрапляє в наш організм дає потужний удар на підшлункову і печінку. Підшлункова і печінка в результаті через кілька років нам «передають привіт» цукровими діабетами, зайвими кілограмами, ожирінням і доведеться звертатися не просто до нутриціолога, а до лікаря.

— Чи можна потрошку їсти морозиво кожного дня?

— Давайте ми подивимося на склад традиційного морозива, яке можна придбати в магазині. Окрім, здавалося б, непоганих речей, які мали б бути натуральними, там надзвичайно багато емульгаторів, які й дають ефект того, що молоко не розтікається одразу, його можна кусати. Якщо ми говоримо про те, чи можна, то звісно, можна, тільки якщо це буде натуральне морозиво, виготовлене з якісних продуктів і де не буде пальмового жиру. Насправді зараз все морозиво, яке продається з етикетками, в пакунках, воно все зроблене для того, щоб максимально збільшити кількість продажів, але зменшити собівартість.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи
Редактор: Юлія Козіна

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X