Науковці спростували міф про користь алкоголю у невеликих дозах. Ви ж їм знову не повірите, авжеж?

10 січня, 06:20
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чи справді червоне сухе вино продовжує життя (Фото:mysticlight/Depositphotos)

Чи справді червоне сухе вино продовжує життя (Фото:mysticlight/Depositphotos)

Багато хто з нас щиро вважають, що помірне вживання алкоголю не тільки не шкідливе, а навіть корисне. Надто коли йдеться про червоне вино. Насправді це не так.

Нове дослідження німецьких учених показує, що навіть у невеликих дозах алкоголь дуже негативно впливає на здоров’я. Показники передчасної смерті у тих, хто помірно п'є алкоголь, і тих, хто не п'є взагалі, надто відрізняються. Причому не на користь перших.

Відео дня

Настав час прощатися з бабусиними міфами про «наркомівські 100 грамів», про винятково корисний келих червоного сухого і збагаченого вітаміни пива.

Якщо ви хочете прожити довго, від спиртного доведеться відмовитись назавжди. У будь-якому його прояві.

Що з’ясували вчені?

«Упродовж багатьох років лікарі казали своїм пацієнтам, що помірне споживання спиртного навіть корисне для здоров’я, — каже Ульріх Йон, провідний автор роботи, доцент університету Грейфсвальду. — Насправді це не так».

За його словами, ця помилка насамперед стосувалася червоного сухого вина. Оскільки тривалий час було прийнято вважати, що ті, хто помірно п'є вино, довше живуть, ніж ті, хто цього не робить.

Проте робота Йона та його колег показує, що відмова від сухого вина аж ніяк не впливає на тривалість життя.

Результати дослідження були опубліковані в авторитетному медичному виданні PLOS.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X