Піца і не тільки. Дослідження показало, що улюблена багатьма їжа може викликати інфаркт та інсульт

2 вересня, 10:48
Вживання переробленої їжі призводить до підвищення ризику інфаркту та інсульту (Фото:Kzenon /Depositphotos)

Вживання переробленої їжі призводить до підвищення ризику інфаркту та інсульту (Фото:Kzenon /Depositphotos)

Про те, що деякі продукти промислового приготування приводять до виникнення раку, відомо давно. Днями італійські вчені з’ясували, що вживання мюслі, булочок та ковбас також збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Дослідники аналізували дані 22 тис. осіб за дванадцятирічний період. Вони звернули увагу на те, що вживання перероблених та ультраперероблених (ті, що пройшли кілька етапів харчової обробки) призводять до збільшення числа інфарктів та інсультів, а разом з ними - до ризику ранньої смерті.

Відео дня

При цьому ультраперероблена їжа виявилася небезпечнішою — дослідники заявляють, що вона має «першорядне значення збільшення ризику смертності».

Автор дослідження Маріалаура Боначчо стверджує, що 80% переробленої їжі також має низьку поживну цінність. Вона складається з трансжирів та цукру і має мало клітковини, корисних жирів та легкозасвоюваного білка, тому не є здоровою.

Але головна причина її небезпеки не у складі, а в технології обробки - саме нагрівання за високих температур або заморожування за дуже низьких, додавання емульгаторів та текстуризаторів впливають на характеристики кінцевого продукту.

Раніше американські вчені вже писали про шкоду переробленої їжі, але вони виявили зв'язок не із серцево-судинними захворюваннями, а з онкологічними. А саме, з раком прямої кишки – грізною хворобою, смертність якої у певних регіонах сягає 65%.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X