П’ять корисних овочів, які насправді шкідливі для вашого здоров’я. Ні, це не жарт

5 листопада 2022, 10:20
Ексклюзив NV
Деякі овочі можуть бути небезпечними (Фото:duskbabe / Depositphotos)

Деякі овочі можуть бути небезпечними (Фото:duskbabe / Depositphotos)

Вважається, що овочі винятково корисні для здоров’я, мовляв чим більше ви їх їсте, тим краще. Насправді тут є нюанси.

Овоч від овочу відрізняється. Деякі з овочів у кращому разі можна назвати нешкідливими. А деякі корисні лише в обмежених кількостях.

Тим часом певні овочі взагалі становлять більше небезпеки, ніж можуть принести користі.

Відео дня

І той факт, що помідори і цибуля подобаються вам більше, ніж шпинат і броколі, зрештою може зробити вам погану службу.

Але про все по черзі.

Картопля

Дуже спірний продукт. З одного боку, картопля — невід'ємна частина фаст-фуду та харчування у стилі junk. Говорити про користь смаженої картоплі у пристойному товаристві не заведено.

З іншого боку, картопля містить багато корисних поживних елементів. Тому дієтологи зазвичай не радять повністю виключати картоплю з раціону.

Зокрема, говорять про високий вміст калію, який потрібен для нормального артеріального тиску, а також впливає на щільність м’язів і формування кісткової тканини.

Однак, калій можна отримувати з інших джерел, наприклад, з м’яса, бобових, моркви, перцю, капусти тощо.

Картопля містить соланін, який негативно впливає на нервову систему і крохмаль, який у разі тривалого зберігання картоплі розпадається на прості вуглеводи.

Доповнює картину той факт, що картопля має дуже високий глікемічний індекс. Це означає, що картопля швидко віддає енергію організму, мало насичує та негативно впливає на обмінні процеси в організмі.

Помідори

Здавалося б, помідори — це святе. Вони є невід'ємною частиною будь-якої здорової дієти. Один помідор може містити третину добової норми вітамінів С і B. До того ж у контексті здорового харчування заведено вихваляти лікопін — потужний антиоксидант, що міститься в помідорах.

Однак не все так просто.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X