Мінімум вуглеводів. Які ягоди і фрукти дозволені на кето-дієті

23 березня 2020, 01:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

План харчування на кето-дієті повинен містити дуже низьку кількість вуглеводів. Чи дозволено вживати ягоди і фрукти? Вони практично повністю виключені.

На кетогенному харчуванні кількість спожитих вуглеводів скорочується до 20−50 г на день. Тому кето-дієта забороняє багато овочів і фруктів, тим не менш є фрукти, які містять мало вуглеводів.

Відео дня

Деякі з них також багаті клітковиною, яка являє собою складний вуглевод. На відміну від інших вуглеводів, які розщеплюються для отримання енергії у вигляді глюкози, клітковина не засвоюється організмом і, відповідно, не враховується при підрахунку вуглеводів. Пропонуємо список з 7 видів ягід або фруктів, за рекомендацією сайту healthline.com, які дозволені на кето-дієті.

1. Малина

unsplash
Фото: unsplash

Малина — одна з найкорисніших ягід, вона є прекрасним доповненням до низьковуглеводної або кетогенної дієти. У 123 г малини тільки 7 г чистих вуглеводів. Цей розмір порції містить близько 15 г вуглеводів, з яких 8 грамів клітковини.

2. Лимон

unsplash
Фото: unsplash

Лимон — популярний цитрусовий фрукт, який використовують для додавання насиченого аромату напоям, основним стравам і десертам. В одному лимоні міститься близько 5,5 г вуглеводів і 1,5 г клітковини.

3. Полуниця

unsplash
Фото: unsplash

Полуниця — це живильна, смачна і корисна ягода з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом клітковини. У порції полуниці (152 г) міститься 11,7 г вуглеводів і 3 г клітковини.

4. Персик

unsplash
Фото: unsplash

Персик — це кісточкових фрукт з соковитою м’якоттю і шорсткою поверхнею. У 154 г фрукта міститься 14,7 г вуглеводів і 2,5 грамами клітковини.

5. Диня Канталупа

unsplash
Фото: unsplash

Канталупа — це різновид мускатної дині з оранжевою м’якоттю. Одна порція дині Канталупа (156 г) містить відносно мало вуглеводів — всього 12,7 г та 1,5 г клітковини.

6. Карамбола

Instagram - rawtransitiondiet
Фото: Instagram - rawtransitiondiet

Плоди вічнозеленого дерева Карамбола відомі також під назвою тропічна зірка. У 108 г порції міститься всього 7,3 г вуглеводів і 3 г клітковини.

7. Кавун

unsplash
Фото: unsplash

Кавун — це найбільша ароматна ягода, яка легко вписується в кетогенную дієту. Кавун містить відносно низьку кількість чистих вуглеводів — в 152 г кавуна присутні 11,5 г вуглеводів і 0,5 грама клітковини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X