Тепер ще смачніше. Додавання молока в каву може мати додаткову користь

31 січня, 16:20
Кава з молоком має значний протизапальний ефект (Фото:mavoimages/Depositphotos)

Кава з молоком має значний протизапальний ефект (Фото:mavoimages/Depositphotos)

Дослідники з Данії виявили, що антиоксиданти у каві зв’язуються з молочними білками, що може подвоїти протизапальні властивості напою.

Поліфеноли є антиоксидантними сполуками, здатними захистити клітини від ушкоджень, вони містяться у фруктах, овочах та напоях, включно з чаєм, вином, пивом, а також кавою.

Відео дня

Однак не всі поліфеноли можуть легко засвоюватися організмом. Іноді їм потрібні додаткові сполуки, наприклад, білки.

Досліджень цього ефекту багато, але нещодавно данські вчені вирішили перевірити, чи білки в молоці допоможуть посилити кавові поліфеноли.

Вчені побудували модель запалених клітин, а потім обробили молекулами молочних білків і кави.

За словами професора Маріанни Ніссен Лунд з факультету харчових наук Університету Копенгагена, Данія, результати показали, що потрібна реакція відбувається, і в цьому випадку протизапальні властивості кави посилюються вдвічі.

Автори дослідження зазначають, що планують подальше вивчення цього ефекту за допомогою проведення досліджень на тваринах. Потім вони сподіваються отримати фінансування для початку експериментів на людях.

Позитивних властивостей кави відомо багато, і дослідження у цій галузі тривають. Нещодавно американські вчені з’ясували несподівану користь кави для профілактики ниркової недостатності.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X