Навіть без кетчупу. У Китаї з’ясували, що картопля фрі викликає депресію

25 квітня, 15:30
Любов до картоплі фрі небезпечна для психічного здоров’я (Фото:AntonMatyukha/Depositphotos)

Любов до картоплі фрі небезпечна для психічного здоров’я (Фото:AntonMatyukha/Depositphotos)

Дослідницька група в Ханчжоу, Китай, виявила, що часте вживання смаженої їжі, особливо картоплі фрі, пов’язане з підвищенням ризику тривожного розладу на 12% і підвищенням ризику депресії на 7%.

Виявлений китайськими вченими взаємозв'язок був більш видимим серед молодих чоловіків.

Смажена їжа є відомим фактором ризику ожиріння, високого кров’яного тиску та інших наслідків для здоров’я. Ці результати «вказують на необхідність зниження споживання смаженої їжі для психічного здоров’я», згідно зі статтею, опублікованою в понеділок у журналі PNAS.

Відео дня

Проте експерти, які вивчають харчування, заявили, що результати є попередніми, і не завжди зрозуміло, чи спричиняє смажена їжа проблеми з психічним здоров’ям, чи люди, які відчувають симптоми депресії або занепокоєння, звертаються до смаженої їжі.

У дослідженні взяли участь 140 728 осіб протягом 11,3 років. Після виключення учасників з діагнозом депресію протягом перших двох років було виявлено загалом 8 294 випадки тривожного розладу і 12 735 випадків депресії у тих, хто їв смажену їжу, в той час як у смаженої картоплі було виявлено збільшення ризику депресії на 2% порівняно з тими, хто їв смажене біле м’ясо.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X