Поточне питання. Скільки води повинна пити ваша дитина кожен день

5 листопада 2019, 21:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нова робота американських вчених показує, що діти, які пили багато води, поліпшили здатність до багатозадачності.

Після чотирьох днів вживання більшої кількості води діти у віці від 9 до 11 років швидше реагували на тест з перемиканням завдань, відзначають автори роботи.

«Останні дані про біомаркери сечі показали, що більше половини дітей в Сполучених Штатах, ймовірно, споживають мало води. Ми вивчали вплив дієти на пізнавальні здібності дітей протягом тривалого часу, але дуже важлива можливість стимулювання когнітивних функцій у дітей зі споживанням води», — сказав керівник дослідження Найман Хан, професор кінезіології і суспільної охорони здоров’я в Іллінойсі.

Відео дня

Група Хана в партнерстві з професором Чарльзом Хіллманом з Північно-Східного університету вивчала 75 дітей в центральному Іллінойсі. Вони порівняли показники гідратації сечового міхура і когнітивних функцій у дітей на їх нормальних вихідних рівнях після того, як вони випивали всього півлітра води в день протягом чотирьох днів, і після того, як випивали 2,5 літра води щодня протягом чотирьох днів.

«Це перше дослідження, наскільки нам відомо, що маніпулювало споживанням води протягом декількох днів і вимірювало зміни в когнітивній діяльності у дітей», — сказав Хан.

Діти з більш високим вихідним рівнем гідратації краще справлялися із завданням на перемикання завдань, призначеним для вимірювання когнітивної гнучкості. Крім того, діти в цілому працювали краще і швидше реагували на тест з перемиканням завдань після вживання більшої кількості води, хоча вони не показали відмінностей в тестах, призначених для вимірювання уваги і гальмування.

«Діти, які збільшували споживання води, також збільшували свою здатність до багатозадачності. Це говорить нам про те, що користь води може бути вибірковою для когнітивних процесів, пов’язаних з багатозадачністю», — зазначив Хан.

На думку вчених, «правильне зволоження», може принести користь складним когнітивним операціям, включаючи робочу пам’ять і когнітивну гнучкість.

«З огляду на, що ці аспекти пізнання лежать в основі академічних досягнень, цікаво подумати про недорогі втручання в спосіб життя, такі як збільшення споживання води, щоб поліпшити когнітивні функції і здоров’я мозку, а також ефективно функціонувати протягом навчального дня», — підкреслили автори роботи.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X