Є питання до Pepsi та Skittles. У популярних продуктах знайдений небезпечний харчовий барвник

21 грудня 2022, 13:09
Небезпечний барвник часто додають у солодощі, чіпси та газовані напої. (Фото:radub85/Depositphotos)

Небезпечний барвник часто додають у солодощі, чіпси та газовані напої. (Фото:radub85/Depositphotos)

Red 40, також відомий як Allura Red або червоний чарівний АС, є поширеним компонентом готових солодощів та напоїв, чіпсів та сумішей для випікання. Нове дослідження показало, що він може викликати запалення в ШКТ.

Дослідники з Університету Макмастера в Онтаріо, Канада виявили, що добавка може перешкоджати здатності кишечника поглинати поживні речовини, воду та електроліти, збільшуючи ризик розвитку запального захворювання кишечника.

Відео дня

Вони кажуть, що це ослаблення захисних сил організму може зробити людей сприйнятливішими до виразкового коліту та хвороби Крона.

Незважаючи на те, що дослідження проводилося на мишах, дослідники вважають, що результати можна застосувати і до людей. Особливо в західних країнах, оскільки в місцевих продуктах багато харчових барвників.

Провідний дослідник доктор Валіул Хан заявив: «Ці результати мають важливе значення для профілактики та лікування запалення кишківника».

В рамках свого дослідження вчені Макмастера протягом 12 тижнів додавали мишам фарбу Allura Red до їжі.

Вони виявили, що добавка збільшує вироблення серотоніну в товстій кишці та руйнує кишкові бактерії, викликаючи випадки коліту та виразки у травному тракті.

"Ранні дані говорять про те, що споживання Allura Red також впливає на певні алергії, імунні порушення та поведінкові проблеми у дітей, такі як синдром дефіциту уваги та гіперактивність", - попереджає доктор Хан.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X