Несподівано. Фастфуд та червоне м’ясо викликають підвищену агресію у дівчаток-підлітків — дослідження

6 квітня, 17:33
Нездорове харчування підвищує рівень агресії (Фото:unsplash)

Нездорове харчування підвищує рівень агресії (Фото:unsplash)

Згідно з висновками, до яких дійшла група вчених з Ірану та Великобританії, популярні на Заході солодощі, бургери та газовані напої викликають зміни в поведінці у дівчаток у пубертаті.

Для свого дослідження Махса Малекахмаді та його колеги набрали 670 дівчаток-підлітків віком від 12 до 18 років із різних шкіл у різних районах провінції Хорасан Разаві в Ірані. Суб'єкти з хронічними захворюваннями або які вживають відповідні ліки та добавки були виключені з дослідження.

Відео дня

У рамках дослідження учасницям ставили запитання про частоту прийому їжі. У результаті було визначено 40 груп основних моделей харчування, що включають 168 продуктів.

Дівчаткам кілька разів виміряли вагу, зріст і об'єм талії, а артеріальний тиск оцінювали з використанням стандартизованих протоколів. Також їх попросили оцінити свій емоційний стан із пунктів на кшталт: «Деякі з моїх друзів думають, що я занадто емоційна» та «Я погрожувала людям, яких знаю».

Дослідження виявило три основні режими харчування серед учасників та визначило, що ті, хто дотримується популярного на Заході режиму харчування з фастфудом, солодощами та червоним м’ясом, зазвичай мають більш високий рівень агресії. Проте достовірної кореляції між здоровим харчуванням та агресією виявлено не було.

Автори дослідження припустили, що покращення якості харчування та відмова від нездорової їжі потенційно можуть знизити агресію у підлітків, але необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити це.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X