Дві шкідливі звички, які заважають вам схуднути і прожити довше. Так, саме вам
На тлі численних теорій про довголіття, секретів схуднення і суперпродуктів розмова про шкідливі звички може здатися смішною. Але не поспішайте з висновками.
Зайва вага давно і міцно асоціюється у медиків з численними проблемами зі здоров'ям. Насамперед, це ризик багатьох захворювань серцево-судинної системи, розвитку діабету.
Багато з цих хвороб самі собою не смертельні, але в довгостроковій перспективі можуть скоротити тривалість життя.
Багато людей страждають ожирінням через спадкові фактори, або вона сама є наслідком інших проблем зі здоров'ям. Однак частіше зайва вага є абсолютно «рукотворним» явищем.
І найчастіше проблема може бути пов'язана не з відсутністю фізичної активності або неправильною дієтою.
Часто пояснення носить набагато більш прозаїчний характер.
Група американських дослідників дійшла висновку, що для багатьох людей схильність до переїдання пов'язана з двома звичками.
Причому, це — банальні звички, яких не так складно позбутися.
Що з'ясували вчені?
Дослідники з університету штату Пенсильванія спостерігали за 44 добровольцями у віці від 18 до 68 років. Дві третини учасників випробувань були жінками. Близько половини з них страждали від зайвої ваги.
Вони збирали добровольців на обід і давали їм різні порції спагетті з сиром у випадковому порядку. Трапезу знімали на відео, а потім аналізували швидкість, з якою пацієнти їли, а також фіксували кількість з'їденого.
Висновки виявилися вельми красномовними.
Розмір порції і швидкість, з якою ви їсте, можуть безпосередньо вести до переїдання, говорить Пейдж Каннігхем, провідний автор дослідження.
Медики вирахували, що коли розмір порції на тарілці зростав на 75% щодо звичного, пацієнти з'їдали в середньому на 40-43% більше своєї звичайної норми їжі.
Також дослідники помітили, що ті з піддослідних, хто їв з більшою швидкістю, також були схильні до переїдання.
Чому так відбувається?
На думку Каннінгхем, вся справа може бути в тому, що організм реагує на те, скільки часу їжа проводить у роті.
Коли ви їсте швидко, ви швидше пережовуєте їжу і ковтаєте її великими шматками, пояснює дослідник.
Сигнали про обсяг їжі, її смак довше йдуть у головний мозок, так само як і сигнали про почуття насичення, вважає Каннінгхем.
І що з цим робити?
Дослідники доходять висновку про те, що бажаючим схуднути варто позбутися двох вельми поширених шкідливих звичок.
По-перше, необхідно класти в тарілку невелику порцію їжі.
По-друге, потрібно привчити себе їсти повільно, ретельно пережовуючи їжу.
В цьому випадку, організм раніше просигналізує вам про почуття насичення. І ви врятуєте себе від переїдання, яке є одним з найважливіших чинників ожиріння.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.
матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.