Названа дієта, яка захищає від діабету і хвороб серця. Ні, не середземноморська

16 жовтня 2021, 07:27
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Інтервальне голодування серйозно знижує ваші шанси на розвиток діабету і хвороб серцево-судинної системи (Фото:juice_team / Depositphotos)

Інтервальне голодування серйозно знижує ваші шанси на розвиток діабету і хвороб серцево-судинної системи (Фото:juice_team / Depositphotos)

Американські медики опублікували дослідження, яке доводить високу ефективність інтервального голодування.

При цьому метою дослідження було перевірити зовсім не те, наскільки цей метод харчування допомагає схуднути. Вчених більше цікавив ефект, який інтервальне голодування справляє на здоров’я людини. Зокрема, на зниження ризику виникнення цілої низки небезпечних недуг.

Відео дня

Дослідження, результати якого були опубліковані в авторитетному виданні Endocrine Reviews, показують, що з позиції здорового харчування інтервали між прийомами їжі «вирішують усе».

Автори дослідження роблять висновок, що час, коли ви вживаєте їжу, може мати настільки ж важливе значення, як і те, що ви їсте.

А можливо, і більше значення.

Що з’ясували науковці?

Дослідження показало, що, розміщуючи прийоми їжі у «вікні» тривалістю 8−10 годин, ви надто знижуєте ймовірність виникнення і розвитку діабету та захворювань серцево-судинної системи.

Ця методика отримала назву інтервальне голодування.

Вона заостанні роки набуває популярності завдяки численним публікаціям в ЗМІ і активностям блогерів.

Автори дослідження вирішили проаналізувати ефективність інтервального голодування з точки зору науки.

Фактично вони здійснили метадослідження — роботу, яка аналізує безліч інших досліджень, проведених раніше, і підсумовує їх результати.

Безліч досліджень, які порівнювали медичні дані про пацієнтів з їх режимом харчування (зокрема, з інтервальним голодуванням), показують приблизно однакові результати, висновують автори роботи.

Щойно ви починаєте розміщувати всі прийоми їжі в проміжок менше 12 годин на добу, якість сну і загальний стан здоров’я поліпшуються.

Це дозволить зменшити ризик розвитку багатьох хронічних захворювань, найнебезпечнішими з яких є діабет і хвороби серця. Також інтервальне голодування різко знижує ризик розвитку ожиріння.

«Харчування за розкладом є нескладною на практиці, але досить ефективною стратегією, яка вимагає менших зусиль, ніж підрахунок калорій», — пояснює Сатчідананда Панда з Інституту біологічних досліджень Салк в Каліфорнії, співавтор дослідження.

З її слів, люди, які намагаються схуднути і вести здоровий спосіб життя, мають приділяти більше уваги тому, коли вони їдять, ніж тому, що вони їдять.

На думку авторів дослідження, активність генів, гормонів і метаболізму протягом доби суттєво змінюється. «Вирівнюючи» те, коли ми харчуємося, з «внутрішнім годинником» організму — дуже простий та ефективний спосіб поліпшити стан свого організму.

Якщо харчуєтеся спонтанно, у «випадковий» час дня, ви порушуєте внутрішню «програму» свого організму, пояснює Панда.

Інтервальне голодування поліпшує якість сну, знижує ризик ожиріння, діабету і хвороб серця, констатує вона.

Не все так просто?

Раніше НВ Здоров’я писав про те, що під час одного з нещодавніх досліджень вчені поставили під сумнів ефективність інтервального голодування для схуднення.

Дослідники з’ясували, що інтервальне голодування протягом 12 тижнів дійсно приводить до незначного зниження маси тіла. Однак результати контрольної групи, учасники якої дотримувалися звичного режиму харчування, практично не вирізнялися від першої групи.

На думку авторів цієї роботи, інтервальне голодування виявляється найефективнішим методом схуднення через єдину причину — свою простоту. Тут не треба рахувати калорії, купувати специфічні продукти або готувати для себе особливі страви. Достатньо просто дотримуватися певного розкладу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива до рекомендацій лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X