Чашечку чаю? Вчені з’ясували, як знизити ризик серцево-судинних захворювань у старості

28 листопада 2022, 09:09
Чай корисний для серця та судин (Фото:pixabay)

Чай корисний для серця та судин (Фото:pixabay)

Згідно з дослідженням Університету Едіт Коуен, Австралія, звичка вживати чашку чорного чаю на день знижує ризик інфаркту та інсульту на 16−42%.

У дослідженні взяла участь 881 жінка похилого віку ередній вік склав 80 років). З'ясувалося, що у тих, хто споживав високий рівень флавоноїдів, було набагато менше шансів отримати кальциноз черевної аорти. (КЧА).

Відео дня

Кальцифікація черевної аорти – найбільшої артерії в організмі, яка доставляє насичену киснем кров від серця до органів черевної порожнини та нижніх кінцівок – є предиктором ризику серцево-судинних захворювань, таких як серцевий напад та інсульт.

Також було виявлено, що він є надійним предиктором деменції у похилому віці.

Дослідник та керівник науково-дослідного інституту інновацій у галузі харчування та здоров'я ECU Бен Парментер сказав, що багато продуктів містять флавоноїди, але при цьому деякі з них є суперджерелами цих корисних речовин.

"Основні джерела зазвичай чорний або зелений чай, чорниця, полуниця, апельсини, червоне вино, яблука, родзинки/виноград і темний шоколад", - заявив він.

Існує безліч різних типів флавоноїдів, таких як флаван-3-оли та флавоноли, які, як показало дослідження, також пов'язані з КЧА.

Учасники дослідження, які споживали більше загальної кількості флавоноїдів, флаван-3-олів та флавонолів, мали на 36-39% менше шансів мати значний КЧА.

Чорний чай був основним джерелом загальної кількості флавоноїдів у досліджуваній когорті, відповідно він був пов'язаний зі значно нижчими шансами КЧА.

Порівняно з респондентами, які не пили чай, учасники, які випивали від двох до шести чашок на день, мали на 16-42% менше шансів отримати значний кальциноз.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X