Чому люди схильні їсти більше вночі. Як позбутися тяги до їжі перед сном

15 лютого, 21:00
Забіги до холодильника можуть сигналізувати про початок порочного кола набору ваги (Фото:nrd/Unsplash)

Забіги до холодильника можуть сигналізувати про початок порочного кола набору ваги (Фото:nrd/Unsplash)

Якщо ви хоч трохи прагнули до того, щоб скинути вагу, вам напевно відомо, що потрібно уникати нічних перекусів. І в цьому немає нічого дивного, адже існує безліч доказів того, що нічні перекуси пов’язані зі збільшенням маси тіла.

Снідай як король, обідай як принц, а вечеряй як жебрак, всі ми знаємо це прислів'я з дитинства і досі лише небагато досліджень насправді знайшли першоджерело того, чому нічні прийоми їжі пов'язані з більшою масою тіла.

Відео дня

Американські вчені виявили, що час  коли ви їсте впливає на те, як організм відкладає жир і регулює гормони апетиту. Вечеряти на чотири години пізніше звичайного фактично впливає на багато фізіологічних та молекулярних механізмів, що сприяють збільшенню ваги.

Таким чином ви спалюєте менше калорій, відчуваєте підвищений потяг до їжі, що призведе до збільшення жирової тканини, які сприятимуть збільшенню ваги.

Існують також дані, що прийом їжі на початку дня корисніший як для апетиту, так і для контролю ваги тіла.

Проте хоч би якими приємними були ці нічні забіги до холодильника, експерти попереджають, що напади перекушування після вечері можуть сигналізувати про початок порочного кола набору ваги.

Чому час трапези має значення?

Деякі люди з'їдають більшу частину своїх калорій уночі з будь-якої причини, крім почуття голоду. Для емоційних їдців нічні перекушування можуть бути реакцією на стрес, нудьгу чи самотність.

Для людей, які закінчили свої повсякденні обов'язки та відпочивають удома, перекусити – це піддатися нормальному бажанню.

Часто люди їдять, стоячи біля дверцят холодильника. Оскільки вони не кладуть їжу на тарілку, вони зазвичай з'їдають більше, не відчуваючи міри.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X