Жуй траву. Вчені розповіли, чому вживання м’яса небезпечне для здоров’я

20 лютого 2020, 12:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Медики з США опублікували дослідження, згідно з яким часте вживання обробленого м’яса може привести до хвороб серця і передчасної смерті.

Багато дієт, які передбачають повну відмову м’яса, можуть бути небезпечними для здоров’я.

Проте зловживання обробленим м’ясом також може призвести до серйозних проблем. Про це нещодавно заявили вчені з Північно-Західного Університету в Чикаго.

Відео дня

Медики опублікували дослідження, згідно з яким вживання обробленого м’яса частіше, ніж два рази на тиждень підвищує ризик серцево-судинних захворювань і передчасної смерті.

Вчені проаналізували дані про 30 тис. пацієнтів віком до 30 років.

Дослідження показало, що у людей, які їли оброблене м’ясо як мінімум два рази на тиждень, були на 7% вище ризики серцевих захворювань та інсульту.

До переробленого м’яса віднесли бекон, ковбасу, сосиски та інші продукти.

При цьому у респондентів, які вживали два рази на тиждень необроблене червоне м’ясо — яловичину або свинину — такі ризики підвищувалися тільки на 3%.

Повідомляється, що підвищені ризики серцево-судинних захворювань і передчасної смерті не виявили у тих, хто часто їсть пташине м’ясо або рибу.

Автор дослідження Норріна Аллен заявила, що чим більше люди їдять червоного і обробленого м’яса — тим більша ймовірність, що у них можуть виникнути хвороби серця.

Вчені пов’язують це з великою кількістю насичених жирів і натрію в м’ясі, які можуть привести до проблем зі здоров’ям.

Медики рекомендують контролювати вживання м’яса і їсти більше овочів, фруктів і цільних злаків.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X