Не міф. Звичка їсти на ніч веде до ожиріння — гарвардські вчені

20 жовтня, 14:01
Пізні прийоми їжі призводять до збільшення ваги (Фото:AllaSerebrina/Depositphotos)

Пізні прийоми їжі призводять до збільшення ваги (Фото:AllaSerebrina/Depositphotos)

Дослідники з Гарвардської медичної школи провели дослідження впливу пізніх перекусів на травлення, метаболізм та структуру жирової тканини.

Поширене твердження, що їсти на ніч шкідливо, нарешті отримало підтвердження. Дослідники з Brigham та Women's Hospital довели, що пізні прийоми їжі зменшують витрати енергії, а також змінюють молекулярні зв'язки в жировій тканині.

Відео дня

Команда вчених спостерігала за 16 пацієнтами з надмірною вагою чи ожирінням. Кожен учасник виконав два лабораторні протоколи: один із строго запланованим графіком раннього прийому їжі, а інший з такими ж прийомами їжі, кожен з яких був запланований приблизно на чотири години пізніше.

В останні два-три тижні перед початком кожного з лабораторних протоколів учасники підтримували фіксовані графіки сну та неспання, а останні три дні перед входом до лабораторії вони суворо дотримувалися ідентичних дієт та графіків прийому їжі вдома.

У лабораторії учасники регулярно звітували про апетит і часто здавали зразки крові, а також вимірювали температуру тіла та витрату енергії.

Результати показали, що прийоми їжі в більш пізній час мають сильний вплив на почуття голоду шляхом зниження регулюючих апетит гормонів лептину та греліну. Зокрема, рівні гормону лептину, який сигналізує про ситість, вперто знижувалися протягом 24 годин в умовах пізнього прийому їжі порівняно з більш раннім прийомом. Учасники, які вживали їжу пізно, також спалювали калорії повільніше, а процеси формування жирової тканини в їхньому організмі переважали над процесами жироспалювання.

Вчені пояснюють, що ці результати не тільки узгоджуються з великою кількістю досліджень про те, що прийом їжі в більш пізній час може збільшити ймовірність розвитку ожиріння, але й проливають нове світло на те, як саме це відбувається. Використовуючи рандомізоване перехресне дослідження та ретельно контролюючи поведінкові фактори та фактори навколишнього середовища (фізичну активність, сон і вплив світла), дослідники змогли виявити зміни в енергетичному балансі людського організму.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X