Раптово. Звичка колупатися в носі може призвести до хвороби Альцгеймера — дослідження

Звичка колупатися в носі виявилася небезпечнішою, ніж усі думали (Фото:DesignPicsInc/Depositphotos)
Дослідження 2022 року виявило незначний, але цікавий зв’язок між колупанням у носі та підвищенням шансів на розвиток деменції.
Часом бактерії можуть проникати в мозок через невеликі пошкодження внутрішніх стінок носоглотки.
Група дослідників на чолі з вченими з Університету Гріффіта в Австралії провела тести з Chlamydia pneumoniae, яка може інфікувати людей і викликати пневмонію. Саме ця бактерія була виявлена в багатьох зразках тканин мозку людей з деменцією з пізнім початком.
Було доведено, що у мишей бактерії можуть переміщатися вгору нюховим нервом. Ба більше, при пошкодженні назального епітелію (тонкої тканини вздовж склепіння носової порожнини) загострювалися інфекції нервів.
Це призвело до того, що в мозку мишей відкладалося більше бета-амілоїдного білка — білка, який вивільняється у відповідь на інфекції. Бляшки цього білка також виявляються в значних концентраціях у людей із хворобою Альцгеймера.
«Ми першими показали, що Chlamydia pneumoniae може потрапити прямо з носа в мозок, де вона може викликати патології, схожі на хворобу Альцгеймера, — заявив нейробіолог Джеймс Сент-Джон з Університету Гріффіта. — Ми бачили, як це сталося на моделі миші, і це може бути важливим для людей».
Учені були здивовані швидкістю, з якою C. pneumoniae проникала в центральну нервову систему мишей — зараження відбувалося в період від 24 до 72 годин.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.