Стоматологія майбутнього. Вчені створили «розумний» зубний імплант, який запобігає карієсу

15 вересня 2021, 12:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники розробили розумний зубний імплант, який запобігає зростанню бактерій (Фото:Peter Kasprzyk / Unsplash)

Дослідники розробили розумний зубний імплант, який запобігає зростанню бактерій (Фото:Peter Kasprzyk / Unsplash)

Зубні імплантати стають все більш поширеним явищем, вони набагато надійніші ніж зубні протези або мости і розраховані на 20 і більше років служби.

Але часто імплантати не виправдовують очікувань, замість цього потрібна заміна через 5-10 років через місцеве запалення або захворювання ясен, що вимагає повторення дорогої і інвазивної процедури для пацієнтів.

Відео дня

У зв'язку з цим дослідники розробили розумний зубний імплант, який запобігає росту бактерій Streptococcus mutans і виробляє власну енергію під час жування та чищення зубів. Нововведення може продовжити термін служби імплантату.

«Ми хотіли вирішити цю проблему, і тому ми придумали новий інноваційний імплант», - каже Гілс Хванг, доцент Школи стоматологічної медицини Пенсильванського університету, (штат Пенсільванія).

За словами вченого, в новому імплантаті є ключові технології. Одна з них — це матеріал з додаванням наночастинок, яка запобігає розмноженню бактерій. А друга — це постійне джерело світла для проведення фототерапії, що живиться природними рухами рота, такими як жування або чищення зубів.

Розробники зазначають, що після того, як біоматеріал імплантований, замінити або перезарядити батарею буде досить непрактично тому до складу коронки входять наночастинки титаната барію, який може генерувати електроенергію від природних рухів порожнини рота, щоб забезпечити світло, яке може проводити цю фототерапію.

«Ми хотіли матеріал для імплантату, який міг би протистояти росту бактерій протягом тривалого часу, тому що бактеріальні інфекції не є разовою загрозою», - говорить Хван.

В ході випробувань матеріал продемонстрував рівень механічної міцності, який можна порівняти з іншими матеріалами, використовуваними в стоматології.

Нарешті, в експериментах дослідників, матеріал не пошкодив нормальну тканину ясен, що підтверджує ідею про те, що його можна використовувати без шкідливого впливу для порожнини рота.

У майбутній роботі команда сподівається продовжити вдосконалення «розумної» системи дентальних імплантатів, тестуючи нові типи матеріалів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X