Зуб даю! Американська компанія розробила 3D-принтер для стоматологів

14 листопада 2019, 11:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія Formlabs з Массачусетса оголосила про створення спеціального 3D-принтера для друку зубних протезів.

Крім того, компанія відкрила підрозділ під назвою Formlabs Dental, який буде займатися новими матеріалами для цього принтера.

Їх принтери використовують стереолітографію (SLA), а не моделювання методом злитого осадження (або FDM). Іншими словами, вони використовують ретельно спрямовані УФ-лазери для точного затвердіння смоли в усе, що ви хочете надрукувати, в той час як принтери FDM нагрівають твердий матеріал до тих пір, поки він не стане пластичним, а потім створюють модель шар за шаром. Технологія SLA володіє більш високою точністю.

Відео дня

Formlabs назвала свій новий стоматологічний принтер «Form 3b». Він поставляється з програмним забезпеченням, призначеним для вбудовування в існуючий робочий процес стоматологічної бригади. Пакет включає в себе навчання, підтримку і можливість запросити новий принтер, якщо щось потребує ремонту.

Крім того, Formlabs придбала Spectra, яка є її основним постачальником смол. Хоча компанія не розкриває ніяких умов угоди, вона каже, що вклала понад мільйон доларів в будівництво виробництва медичних смол.

У той же час новий підрозділ компанії Formlabs Dental зосередиться на розробці нових стоматологічних матеріалів і способах більш ефективного використання існуючих робочих процесів в стоматологічному кабінеті.

В даний час, заявляє компанія, Form 3b можна використовувати для друку коронок і мостів, засобів для чищення фіксаторів, хірургічних напрямних для допомоги під час процедур зубної імплантації, спеціальних захисних пристроїв для порожнини рота і протезів. За словами розробників, вартість повного комплекту зубного протеза становить близько 10 $ в порівнянні з 50 $ при використанні традиційних зубних протезів та акрилу.

Відзначається, що сьогодні в світі виробляється 50 млн зубних протезів на рік, але тільки 1% - за допомогою цифрових інструментів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X