Нова надія. Вчені виявили антитіло, яке, ймовірно, нейтралізує китайський коронавірус

18 березня 2020, 12:57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Утрехтського університету в співпраці з Erasmus MC повідомили про виявлення людського антитіла, яке може блокувати новий коронавірус SARS-CoV-2.

Це антитіло під назвою 47D11 нейтралізує SARS-CoV-2 в культурах клітин людини, не даючи йому прикріплятися до клітин і проникнути в них.

Антитіла — це білки, які виробляються певними клітинами імунної системи, відомими як В-клітини. Вони здатні зв’язуватися з «чужорідним» матеріалом, який намагається проникнути в організм, таким як патогени, і безпосередньо нейтралізувати їх.

Відео дня

SARS-CoV-2, який став причиною нинішньої пандемії, за будовою дуже схожий на SARS-CoV — збудника важкого гострого респіраторного синдрому («атипової пневмонії»), чий спалах припав на 2002−2003 роки. Дослідники виявили, що людське антитіло 47D11 до S-білку на поверхні вірусу SARS-CoV нейтралізує і SARS-CoV-2.

Автори роботи відзначають: «Наші дані показують, що 47D11 нейтралізує SARS-CoV і SARS-CoV-2 за допомогою ще невідомого механізму, який відрізняється від інтерференційного зв’язування з 86 рецепторами».

Важливо відзначити, що дослідження ще належить рецензувати і воно ще не опубліковано в журналі. Тому вчені, які стоять за дослідженням, стежать за обережністю і просять не робити надмірно оптимістичні припущення на основі препринта.

У прес-релізі Утрехтського університету йдеться: «Керівник дослідження Беренд-Ян Бош (Утрехтський університет) не хоче викликати помилкові очікування. Це багатообіцяючий перший крок, але ще занадто рано міркувати про потенційну ефективність у людей. Дослідження рецензується провідним науковим журналом. Подальші коментарі можуть бути надані після того, як текст буде прийнятий».

Вчені завершують дискусійний розділ попереднього звіту, сказавши: «Антитіла можуть змінити перебіг інфекції у інфікованого господаря, підтримуючи очищення від вірусу, або захистити незараженого господаря, який піддається впливу вірусу. Отже, це антитіло має потенціал запобігання та / або лікування COVID-19».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X