Побороти рак. Хіміки знайшли нову речовину, що уповільнює ріст пухлин

8 січня 2020, 12:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені розробили нові лікарські сполуки, які протидіють білку активності раку FOXM1 і тим самим зменшують ризик метастаз.

Нові сполуки пригнічують ріст пухлин в клітинах людини і декількох типів раку молочної залози людини у лабораторних мишей.

FOXM1 є природним білком, який збільшує експресію генів, які важливі для розвитку клітин. Він грає важливу роль на ранньому етапі розвитку, але зазвичай присутній в тканинах дорослої людини тільки на дуже низьких рівнях.

Відео дня

Дослідники зосередилися на FOXM1, тому що він виявлений в ракових клітинах в більшому обсязі, ніж в здорових клітинах людини.

«FOXM1 є ключовим фактором, який робить рак молочної залози і багато інших видів раку більш агресивними і більш складними для лікування. Оскільки він є основним регулятором росту раку і метастазування, існує великий інтерес до розробки з'єднань, які були б ефективні для його блокування», — каже Беніта Катценелленбоген, професор молекулярної та інтегративної фізіології Університету Іллінойсу.

До сих пір не було розроблено жодного успішного лікарського засобу для зниження впливу FOXM1.

«Є повідомлення про інші інгібітори FOXM1, але вони, як правило, менш ефективні і погано працюють в організмі. Наші сполуки мають гарну протипухлинну активність на тваринних моделях. Вони поводяться добре in vivo і мають тривалий період напіврозпаду в крові. Деякі з них добре працюють при пероральному прийомі, тобто у вигляді таблеток», — підкреслив професор хімії Джон Катценелленбоген, один з авторів дослідження.

Дослідники розробили нові ліки, аналізуючи властивості різних з'єднань в хімічній бібліотеці потенційно терапевтичних агентів. Вони відібрали ті, які зменшували розвиток клітин раку молочної залози.

Потім команда модифікувала з'єднання для посилення їх пригнічення FOXM1 і збільшення їх клітинної активності. Три з протестованих з'єднань показали кращі результати.

«Ми виявили, що ці сполуки інгібують ріст клітин раку молочної залози і блокують зростання пухлин молочної залози людини на мишачій моделі», — сказала Беніта Катценелленбоген.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X