Потрібен тільки ваш страх. Вчені відкрили ефективний спосіб, який допомагає пити значно менше

11 червня 2021, 11:22

Дослідники випробували новий ефективний спосіб, який спонукав людей відмовитися від вживання алкоголю — вчені всього лише підкреслили наслідки алкогольної залежності.

Дослідники випробували новий ефективний спосіб, який спонукав людей відмовитися від вживання алкоголю — вчені всього лише підкреслили наслідки алкогольної залежності.

Відео дня

Зрозуміло, що надмірне вживання алкоголю призводить не тільки до раку, воно також пов’язане з цілою низкою проблем, включаючи передчасну смерть, хвороби серця, проблеми з травленням і підвищений ризик деменції.

Вчені зазначають, що ця конкретна комбінація повідомлень населення про рак і алкоголь може бути корисна для зміцнення здоров’я людей.

«Ми виявили, що поєднання інформації про алкоголь і раку з конкретним практичним дією — підрахунком кількості випитих напоїв — призвело до того, що п’ють зменшили кількість споживаного алкоголю», — сказав економіст і психолог Симона Петтігрю з Інституту глобального охорони здоров’я Джорджа.

У дослідженні були запропоновані учасниками три анкети для заповнення: 7995 осіб заповнили перший, 4588 осіб заповнили другий через три тижні, а 2687 чоловік закінчили останній опитування через три тижні після цього. Учасники були розділені на різні групи, яким показували різні рекламні оголошення і повідомлення про випивку.

У порівнянні з контрольною групою, виділялася одна комбінація: телевізійна реклама, що зв’язує випивку і рак, яка пропонувала вести облік напоїв, а не безконтрольно їх споживати — саме ця інформаційна кампанія виявилася однією з найбільш ефективних, що спонукають людей скоротити споживання алкоголю.

Це також була єдина комбінація, при якій люди дійсно значно знизили споживання алкоголю за шість тижнів.

В ході дослідження були і інші ефективні підходи, наприклад, спонукати людей вибрати певну кількість напоїв, а потім дотримуватися її.

У той час як агентства охорони здоров’я також вивчали способи зробити випивку менш доступною і дорожчою, зрештою, зміна поведінки щодо алкоголю в довгостроковій перспективі буде визначатися особистим вибором.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вживання алкоголю може бути причиною до 7% передчасних смертей у всьому світі, і підвищення обізнаності у тих, хто п'є, про ризики для здоров’я є одним із способів вирішення цієї проблеми.

Раніше НВ писав, що дискусії про переваги і недоліки помірної кількості спиртного і досі киплять, тому настав час дізнатися, чи безпечний алкоголь для вас або все-таки шкідливий?

Деякі дослідження припускають, що алкоголь в помірних кількостях може бути корисний. Зокрема, він може знизити ризик серцево-судинних захворювань, за рахунок зняття стресу і напруги.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X