Все дуже просто. Вчені знайшли спосіб значно знизити ризик смерті від COVID-19

22 квітня 2021, 12:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням, дотримання гігієни порожнини рота може бути потенційно рятівною дією для зменшення ризиків розвитку важкої форми COVID-19.

Міжнародна група дослідників з Великобританії, Південної Африки та США опублікувала свої висновки в Journal of Oral Medicine and Dental Research, передає EurekAlert.

За їхніми даними, COVID-19 пошкоджує кровоносні судини в легенях, а після цього дихальні шляхи. Фактичні дані свідчать про те що періодонтит, захворювання ясен можуть підвищувати ризик того, що вірус SARS-CoV-2 досягне легенів і викличе важчі випадки інфекції.

Відео дня

Експерти кажуть, що це відкриття може зробити ефективний догляд за порожниною рота потенційно однією з головних рекомендацій при COVID-19.

Нова модель дослідників заснована на тому, що ротова порожнина забезпечує сприятливе середовище для розмноження вірусу і будь-яке порушення в цьому середовищі полегшує проникнення вірусу в кровотік. Переміщаючись з кровоносних судин в яснах, вірус буде проходити через шийні і грудні вени, досягаючи серця, перш ніж потрапити в легеневі артерії і дрібні судини.

Вчені рекомендують щодня дотримуватися простих заходів гігієни порожнини рота з використанням спеціальних засобів, включаючи ополіскувач для рота, зубну нитку, і просту чистку зубів — все це допоможе зменшити фактори, що сприяють захворюванню ясен.

Раніше НВ повідомляв, що вчені з Техаського університету A & M виявили новий штам коронавірусу «BV-1», який може стати проблемою для громадської охорони здоров’я — він невразливий для деяких нейтралізують антитіл.

Хоча цей варіант COVID-19 був виявлений тільки в однієї людини з легкими симптомами, дослідники повідомляють, що вірус містить генетичні маркери, які сприяють швидкому поширенню, високій стійкості до імунітету і важких наслідків в цілому для організму, пише портал MedicalXpress.


Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X