Це вважалося нереальним. Вчені знайшли спосіб убити коронавірус за пів секунди

5 травня 2021, 06:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені Техаського університету A&M розробили експериментальну систему на основі теплової обробки, яка здатна нейтралізувати коронавірус SARS-CoV-2 за пів секунди і запобігти його подальшому розповсюдженню

Застосування тепла для нейтралізації SARS-CoV-2 демонструвалося і раніше, але в попередніх дослідженнях температура застосовувалася від однієї до 20 хвилин. Такий період не є практичним рішенням, оскільки це складно і дорого.

Відео дня

Дослідники пояснюють, що теплова обробка менш ніж за секунду повністю інактивує коронавірус, що запобігає поширенню вірусу на великі відстані.

Технологія така: фахівці нагріли одну секцію труби з нержавіючої сталі, через яку проходить розчин, що містить коронавірус. Ця експериментальна установка дозволяє коронавірусу, що проходить через трубку, нагріватися протягом дуже короткого проміжку часу.

Застосування розчину, нагрітого майже до 72 градусів за Цельсієм протягом пів секунди, може знизити кількість вірусу в розчині в 100 тис. разів, чого досить для нейтралізації вірусу і запобіганню передачі.

Ця термообробка є не тільки більш ефективним і практичним рішенням для зупинки поширення SARS-CoV-2 повітрям, але також дає змогу реалізувати цей метод в наявних системах, таких як системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря.

Дослідники очікують, що цей метод теплової інактивації може знайти широке застосування і мати глобальний вплив, не тільки щодо SARS-CoV-2, а й щодо інших віруси, таких як грип, наприклад.

Раніше НВ повідомляв, що сінгапурські медики виявили, що регулярне використання спрею для горла на основі йоду знижує ризик зараження COVID-19 більш ніж на 20%.

Дослідження було проведено групою вчених-клініцистів з Національної університетської системи охорони здоров’я Сінгапуру (NUHS), пише місцеве видання Straits Times.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X