Вбиває одразу в роті. У США створили жувальну гумку для боротьби з коронавірусом

6 грудня 2021, 16:57
Нова жувальна гумка з додаванням рослинного білка служить пасткою для вірусу (Фото:Charles Wright/ Unsplash)

Нова жувальна гумка з додаванням рослинного білка служить пасткою для вірусу (Фото:Charles Wright/ Unsplash)

Нова жувальна гумка з додаванням рослинного білка служить пасткою для вірусу SARS-CoV-2, знижуючи його кількість у слині та потенційно стримуючи її передачу, як з'ясували вчені з Пенсільванського університету.

Відео дня

«SARS-CoV-2 реплікується в слинних залозах, і ми знаємо, що коли інфікований чхає, кашляє або розмовляє, частина цього вірусу може передаватися іншим. Ця жувальна гумка дає нам можливість нейтралізувати вірус у слині, даючи простий спосіб скоротити джерело передачі хвороби», - сказав один із творців ліків Генрі Деніел.

Вакцинація COVID-19 допомогла змінити хід пандемії, але не викорінила передачу. Навіть повністю вакциновані люди можуть заразитися SARS-CoV-2, а також передавати вірус іншим.

Інноваційний засіб працює на основі білка ACE2, адже дослідження вже показали, що ін'єкції ACE2 можуть знизити вірусне навантаження у людей із тяжкими інфекціями.

Щоб дізнатися, чи зможе така жувальна гумка, наповнена рослинними білками ACE2, нейтралізувати SARS-CoV-2 у ротовій порожнині команда вчених досліджувала зразки слини пацієнтів з COVID-19 і виявила, що рівні вірусної РНК впали настільки різко, що їх практично неможливо виявити.

Нині дослідницька група працює над отриманням дозволу на проведення клінічних випробувань, щоб оцінити, чи безпечний та ефективний підхід під час тестування на людях, інфікованих SARS-CoV-2.

Раніше НВ повідомляв, що ті, хто дав позитивний результат на COVID-19 (підтверджений тестом ПЛР), мали підвищений ризик психічних захворювань, втоми та проблем зі сном.

Таких висновків дійшли автори нового дослідження, в якому аналізувалися електронні записи первинної медико-санітарної допомоги 226 521 особи з усієї Великої Британії в період з лютого 2020 по грудень 2020 року.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X