Плювати на здоров’я. Медики пояснили, чому жінки-курці недооцінюють ризик розвитку раку

20 серпня 2020, 11:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені заявили, що жінки-курці набагато рідше проходять обстеження на наявність ракових пухлин ніж ті, хто не курить. Через це у жінок-курців частіше діагностують рак на пізніх стадіях.

Згідно з результатами нового дослідження вчених зі Стенфордської медичної школи у Каліфорнії, жінки, які курять, рідше проходять обстеження на наявність ракових пухлин ніж ті, хто не курить.

Відео дня

Автори роботи проаналізували дані про 89 тис. жінок після менопаузи. Трохи більше половини з них ніколи не курили, 41% були колишніми курцями і тільки 6% продовжували палити. На момент закінчення дослідження майже половина з цих 6% також відмовилася від куріння.

Протягом дев’яти років дослідження у понад 7000 жінок розвинувся рак грудей, в 1600 респонденток — рак товстої кишки, а у 61 жінки — рак шийки матки. Вчені з’ясували, що жінки, які кинули курити, набагато частіше проходили регулярні обстеження на наявність ракових пухлин.

Як виявилося, найрідше цікавилися своїм здоров’ям саме жінки, які продовжували курити.

«Турбота про особисте здоров’я — найпоширеніша причина відмови від куріння серед колишніх курців, і вона може пояснити, чому люди, які кинули курити, частіше проходять обстеження на рак, ніж люди, які ніколи не курили», — заявили вчені.

Результати дослідження також показали, що курці, як правило, дуже оптимістично ставляться до свого здоров’я і недооцінюють ризик розвитку раку.

Статистично, жінки-курці з менше ймовірністю на 45% пройдуть обстеження на рак грудей, на 47% менш ймовірно зроблять скринінг на наявність раку шийки матки і на 29% - раку товстої кишки, на відміну від жінок, які ніколи не курили.

Крім цього, відсутність регулярних перевірок також була пов’язано з тим, що у активних курців ризик виявлення раку на більш пізній стадії був у три рази вище.

Як уже писав НВ, торік в Новій Зеландії розробили додаток Pre check для визначення раку грудей на ранній стадії.

Додаток використовує 3D-технологію для пошуку патологій. Програма включає візуальне керівництво із самоперевірки та можливість налаштувати періодичні нагадування про необхідної діагностики.

Проект націлений на залучення уваги до проблеми раку молочної залози, а також сприяє кращому розумінню перших симптомів розвитку пухлин у жінок.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X