Як таке можливо? Медики повідомили про одужання жінки від ВІЛ

16 лютого, 11:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Мешканці США перелили пуповинну кров (Фото:pixabay.com)

Мешканці США перелили пуповинну кров (Фото:pixabay.com)

Жінка перебуває на стадії ремісії від ВІЛ протягом 14 місяців після лікування від лейкемії за допомогою трансплантації дорослих стовбурових клітин та пуповинної крові.

Якщо лікування завершиться без натяку на ВІЛ, вона стане лише третьою людиною у світі та першою жінкою, яка вилікувалась за допомогою трансплантації.

" Її власний вірус не міг заразити її клітини", - сказала Івонн Брайсон, доктор медичних наук, керівниця відділу дитячих інфекційних захворювань у Медичній школі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, яка представила дослідження на конференції з інфекційних захворювань.

Відео дня

Жінці з Нью-Йорка, що належить до двох рас, яка попросила не розголошувати інформацію про її расу та вік для захисту її конфіденційності, у 2013 році було поставлено діагноз ВІЛ. Вона відразу ж почала лікування, і у неї швидко розвинулося невизначене вірусне навантаження, яке не тільки запобігає передачі ВІЛ іншим, а й дає вірусу менше часу для проникнення в клітини.

Але у 2017 році у неї діагностували лейкемію. Як останній засіб, щоб вилікувати її від раку, вона отримала комбінацію дорослих стовбурових клітин із крові родича та пуповинної крові, отриманої з банку пуповинної крові. Цей зразок пуповинної крові був обраний тому, що містив генетичну мутацію, що робить імунну систему стійкою до ВІЛ.

Два попередні випадки лікування від ВІЛ, Тімоті Рей Браун з Берліна та Адам Кастільєхо з Лондона, також використали трансплантацію стовбурових клітин із тією ж мутацією. Але вони мали пересадку кісткового мозку. Ці трансплантації складніші, ніж трансплантація пуповинної крові, яка зазвичай використовується для лікування раку у дітей.

В даному випадку лікарі використовували і те, і інше.

"Це дозволяє дорослим клітинам прискорюватися і рости доти, поки пуповинна кров не візьме гору", - сказала Брайсон.

Вона поділилася даними, які показали, що незабаром після діагностики та лікування ВІЛ вірусне навантаження пацієнта впало до невизначеного рівня. Коли їй зробили трансплантацію, у неї був сплеск вірусу, але потім знову став невизначеним і з тих пір залишається таким.

Її імунна система відновила себе, використовуючи нові, стійкі до ВІЛ клітини. Трансплантація пройшла так добре, що жінка змогла залишити лікарню достроково.

Через сто днів після пересадки імунна система, що міститься в пуповинній крові, взяла гору. Через 27 місяців жінка вирішила припинити все лікування ВІЛ, щоб подивитися, чи спрацювала трансплантація.

Це було справжнє випробування. Але навіть коли Брайсон та її колеги продовжували пильно стежити за нею, вони не виявили жодних ознак хвороби. Пацієнтка мала негативний результат на ВІЛ.

" Її клітини тепер стійкі до ВІЛ - як до її власних штамів, так і до лабораторних штамів", - сказала Брайсон в інтерв'ю. «З того часу минуло 14 місяців. У неї немає ні рецидиву, ні вірусу, що виявляється».

Тепер завдання полягає в тому, щоб перейти від одного випадку до того, щоб зробити ліки доступними для інших людей з ВІЛ.

Раніше НВ писав, що нещодавно новий варіант ВІЛ, вірусу, що викликає СНІД, було виявлено в Нідерландах і, мабуть, спричиняє швидший прогрес захворювання порівняно з іншими версіями вірусу.

Група вчених під керівництвом професора Крістофа Фрейзера з Інституту великих даних Оксфордського університету виявила мутацію в ході аналізу зразків крові ВІЛ-інфікованих європейців.

Вірус імунодефіциту людини ( ВІЛ) заражає та руйнує імунні клітини, звані клітинами CD4, в організмі, викликаючи різке падіння числа цих клітин. Якщо його не лікувати, інфекція перетворюється на СНІД. У людей, інфікованих нещодавно виявленим варіантом ВІЛ, що називається варіантом VB, кількість CD4 падає приблизно вдвічі швидше, ніж у людей, інфікованих близькими спорідненими штамами ВІЛ.

Без лікування інфекції з варіантом VB, швидше за все, перейдуть до СНІДу в середньому протягом двох-трьох років після початкового діагнозу ВІЛ, повідомили дослідники. З іншими версіями вірусу аналогічна міра зниження відбувається в середньому через шість-сім років після встановлення діагнозу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X