Жіноча хвороба. Що потрібно знати про цистит
Неприємне захворювання, яке найчастіше підстерігає жінок репродуктивного віку.
Що таке цистит? Про захворювання хоч раз в житті чув кожен. Цистит — це запалення сечового міхура, причиною якого, найчастіше, є бактеріальна інфекція.
Циститом частіше хворіють жінки, це пов’язано з анатомічними особливостями — сечовипускальний канал у жінок ширше і коротше, ніж у чоловіків, що сприяє потраплянню бактерій в сечовий міхур.
Якщо імунітет знижений, бактерії «йдуть в наступ», викликаючи запалення. За статистикою, більше 60% жінок стикалися з симптомами запалення сечовивідних шляхів.
Цистит буває: первинним і вторинним, гострим і хронічним, а також інфекційним і неінфекційним.
Через що може виникнути цистит?
Факторів для розвитку циститу досить багато. Серед основних: застій крові в тазу, переохолодження, травма слизової оболонки сечового міхура, гормональні порушення, нестача вітамінів, а також постійні стреси.
Дуже негативно впливає на організм і сприяє виникненню циститу неповне випорожнення сечового міхура і «стриманість», яке призводить до застою сечі. Малорухливий спосіб життя, вагітність, частий секс, раніше перенесені захворювання сечостатевої системи також є факторами ризику для виникнення циститу.
Цистит: симптоми
Симптоми циститу складно не помітити — різь і печіння при сечовипусканні, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, болі внизу живота, прискорене сечовипускання, підвищення температури тіла і зміна кольору сечі.
Діагностика захворювання. Як лікувати цистит?
Поставити діагноз цистит може тільки лікар після вивчення результатів аналізу сечі і ретельного опитування хворого. Підвищена кількість лейкоцитів, еритроцитів і бактерій в сечі, можуть свідчити про запальний процес. Також лікар може призначити УЗД сечового міхура і цистоскопію, для жінок показана консультація гінеколога.
Дуже важливо точно встановити діагноз, щоб підібрати правильне лікування і не погіршити стан хворого. Самолікування може призвести до повторного виникнення циститу, який з часом може перейти в хронічну форму.
При гострій формі циститу дуже важливо дотримуватися постільного режиму і пити багато води. Також лікар призначає дієту — з раціону прибирають гостру, солону їжу і алкоголь. Корисно пити відвари трав, які мають сечогінну дію.
При різких болях можуть призначати препарати, які знімають спазми мускулатури сечового міхура. Після вивчення аналізів і виявлення збудника інфекції, лікар також призначає антибактеріальне лікування.
Профілактика циститу
Дотримання особистої гігієни є основою в профілактиці захворювання. Також важливо не допускати застою сечі, вживаючи достатню кількість чистої води. Важливо не допускати переохолодження організму, так як це сприяє зниженню імунітету і виникненню запалення.
Не рекомендується носити тісний одяг, який здавлює область малого тазу — це може порушувати кровообіг в тазовій області. Крім відмови від тісного одягу, варто ввести в режим дня зарядку.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.