Американські вчені створили унікальний датчик для контролю рівня глюкози і натрію в організмі

24 червня 2020, 10:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Невеликий пристрій, який контролює стан здоров’я в організмі за допомогою поту людини, було розроблено дослідниками зі штату Пенсільванія і університету Сянтань.

Датчик кріпиться до шкіри в областях, де розташовуються потові залози, розповів Ларрі Ченг, доцент в галузі технічних наук і механіки в Університеті штату Пенсільванія.

Відео дня

«Ми хочемо мати можливість аналізувати потовиділення від щоденних вправ або від сонячного тепла, тому що в поті у нас багато біомаркерів, таких як pH і глюкоза, які будуть дійсно хорошим індикатором для вивчення прогресування захворювання або діагностики», — сказав Ченг.

Пристрій розташовується на пластирі, нанесеному на шкіру біля потових залоз. Гаджет складається з невеликого флакона з декількома камерами, який має гідрофобний водовідштовхувальний клапан поруч з отвором із силіконової гуми. Канал має гідрофільне покриття для легкого збору поту. На відміну від інших пристроїв, які вимагають двох отворів, один отвір зменшує кількість випаровування, що призводить до збільшення часу зберігання аналізів.

Пристрій може, наприклад отримати одну камеру з кольоровим кодуванням для рівня pH, другу для глюкози і третю для натрію: всі три показники є маркерами захворювань.

Аналіз на місці може бути виконаний з використанням колориметричного підходу, при якому хімікат з колірним кодуванням попередньо розміщується в різних камерах. Цей чутливий хімікат реагує на рівень pH або глюкози і може бути прочитаний неозброєним оком або за допомогою фото на смартфон. Крім того, дослідники можуть аналізувати потовиділення в різні моменти часу, використовуючи різні камери — так звані хронологічні вибірки.

«Пристрій з двома клапанами є більш складним і вимагає використання методу чистої кімнати, тобто фотолітографії. Наш більш простий пристрій з одним клапаном може бути зроблений без дорогого обладнання», — сказав Ченг.

Датчик повинен представляти інтерес для галузі охорони здоров’я, а також у легкій атлетиці, де його можна використовувати для контролю перегріву або для регулювання рівнів фізичного навантаження для досягнення оптимальних результатів.

Додамо, раніше вчені з Стенфордського університету створили гнучкий натільний пристрій, який аналізує рівень потовиділення і частоту серцебиття. Вони представили гнучкий сенсорний прототип, який можна наклеїти на шкіру для відстеження фізичних показників організму.

Пристрій зроблено з металевих чорнил, які вмонтовані в пов’язку. На відміну від смарт-гаджетів, які вимірюють показники активності організму за допомогою оптичних датчиків і акселерометрів, робота нового натільного пристрою заснована на електричних імпульсах. Сигнали надходять під час того, як «Розумний пластир» розтягується або стискається.

Досить чутливі сенсори дозволять виміряти частоту серцебиття, зчитуючи скорочення на шкірі.

«Ми думаємо, що в майбутньому можна буде створити масив датчиків для всього тіла, щоб збирати фізіологічні дані, не впливаючи на нормальну поведінку людини», — говорить професор Стенфордського університету Женен Бао.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X