Замінити тварин. У США розробляють тривимірну модель нервової тканини для тестів ліків

12 грудня 2019, 16:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Університету Іллінойсу використовували стовбурові клітини для створення живої біогібридної нервової тканини для розробки тривимірних моделей нейронних мереж.

Вчені сподіваються отримати краще розуміння того, як працює мозок і самі нейронні мережі.

Автор роботи, Жельсон Паган-Діаз порівнює вироблену тканину з блоком комп’ютерної обробки, який забезпечив розвиток сучасних суперкомп’ютерів.

Відео дня

«Можливість формувати тривимірну тканину, що складається з нейронів, може дати нам можливість розробляти моделі тканин для скринінгу лікарських препаратів або обробки для біологічних комп’ютерів», — сказав Паган-Діаз.

Здатність зрозуміти, як ці мережі розвиваються з використанням тривимірної моделі поза тілом, обіцяє дати дослідникам новий інструмент, щоб краще зрозуміти, як він працює. Ці моделі зможуть допомогти зрозуміти, як виникають аномалії, наприклад, що викликає хвороби, такі як хвороба Альцгеймера.

Для створення тривимірної моделі нервової тканини вчені використовували гідрогель та фібрин — білок, що становить основу тромбів при згортанні крові. Ці матеріали дозволяють сформувати структури міліметрового і сантиметрового масштабів довільної форми.

Активується така штучна нервова система під впливом синього світла.

«Це набір сотень і тисяч мікронів клітин, який містить безліч популяцій з генетичною структурою, подібною з тканинами in vivo. Продовжуючи розвивати ці методи біо-виробництва, ми зможемо вловити безліч явищ, що відбуваються in vivo. Як тільки ми зможемо довести це, ми зможемо імітувати морфологію, яку ми бачимо в мозку. Як тільки ми покажемо, що тканини, сконструйовані поза тілом, схожі на тканини в організмі, тоді ми можемо виготовити їх знову і знову», — пояснив Паган-Діаз.

Крім тестування ліків, команда особливо зацікавлена в тому, щоб мати можливість передивляння того, як ці мережі можуть розвивати навчання і пам’ять.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X