В Іспанії лікують заїкуватість електричним струмом. І цілком успішно

23 червня, 16:08
Від заїкання страждає близько 70 млн людей у світі (Фото:designer491/Depositphotos)

Від заїкання страждає близько 70 млн людей у світі (Фото:designer491/Depositphotos)

Гільєрмо Мехіас, дослідник мозку з Університету Комплутенсе де Мадрид, страждав від заїкуватості з семи років. Вчений проводить випробування нового методу лікування порушення мови за допомогою електричного струму. І має перші успіхи.

Метод, названий транскраніальною магнітною стимуляцією (ТМС), Мехіас вперше випробував на собі. Він зазначив, що його мова покращилася на 30%.

«Я відчув поступове поліпшення, що допомогло мені набути впевненості», — каже він. - Ефект був очевидний протягом кількох тижнів, але я не відстежував його постійно, тому точно не знаю, як довго тривало поліпшення.

Відео дня

Ефективність лікування заїкуватості за допомогою стимуляції мозку електричним струмом потребує додаткових досліджень. Раніше методику випробували й інші фахівці, причому у більш масштабних випробуваннях. Їхні результати були порівнянними з результатами Мехіаса. Так, Кейт Уоткінс, нейропсихолог із Оксфордського університету, провела досвід за участю 30 осіб. Кожен з них піддавався впливу постійного струму протягом 20 хвилин на день. Через п'ять днів фахівець з'ясувала, що учасники стали заїкатися набагато рідше – у 8% випадків проти початкових 11%.

Міжнародна група вчених, що проводила дослідження за участю 50 осіб, отримала подібні результати - коротка стимуляція мозку струмом зменшила заїкуватість з 8.5% випадків до 5.4%.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X