Захистіть свій шлунок. П’ять руйнівних звичок, яких потрібно уникати

Жування жуйки може мати певні негативні наслідки для шлунку (Фото:Thought Catalog/Unsplash)
Ви можете не здогадуватись, але існує багато звичок, які можуть негативно впливати на травну систему від вживання кави натщесерце до вживання йогурту на ніч.
Коли мікробіом оптимальний, з різноманітністю корисних бактерій, а ваш кишківник працює на максимум, ви виглядатимете та почуватиметеся чудово!
Якщо дисбаланс виникає, коли мікробіом містить занадто багато шкідливих патогенів і недостатньо корисних бактерій, це називається дисбактеріозом.
Зменшення різноманітності флори та дисбактеріоз пов’язані з хронічними та запальними захворюваннями, такими як резистентність до інсуліну, збільшення ваги, ожиріння, запальні захворювання кишківника та колоректальний рак.
Як уникнути цього неприємного стану? Вам потрібно лише позбавитись декількох щоденних звичок.
Кисломолочні продукти на ніч
Кожна людина має різну здатність перетравлювати їжу в певний момент часу. Циркадний цикл і сон впливають на ваше травлення. Таким чином, мало хто зможе легко переварити кисломолочні продукти вночі.
Деякі експерти стверджують, що споживання таких продуктів на ніч може збільшити кислотність шлунку, що може призвести до нездужань та розладів сну. Краще дати своїй травній системі відпочити вночі.
Часте жування жуйки
Жування жуйки може мати певні негативні наслідки для шлунку, особливо якщо жуйка містить цукор або штучні добавки.
Коли людина жує гумку, вона надмірно виробляє слину, що може призвести до почуття заповненості в шлунку та викликати біль в ньому.
Жування льоду
Жування льоду — хоча лід не містить калорій, жування льоду може призвести до подразнення шлункової стінки та збільшення ризику виникнення виразок.
Потяг до жування льоду може бути спричинений розладом харчової поведінки. Це може бути тому, що вашому організму потрібні поживні речовини, яких йому бракує. Люди з розладами харчової поведінки можуть часто жувати лід, щоб відчути ситість, не споживаючи жодних калорій.
Різні види фруктів
Вживання різних видів фруктів одночасно може призвести до дискомфорту в шлунку, особливо якщо людина має чутливий шлунок. Крім того, деякі фрукти можуть містити кислоти, які можуть призвести до подразнення шлункової стінки, тому важливо дотримуватися правильної комбінації фруктів.
Наприклад, вживання декількох кислих фруктів одночасно, таких як яблука або ківі, може призвести до погіршення симптомів гастриту або виразок шлунка. Тому, якщо у вас є проблеми зі шлунком, краще вживати фрукти окремо або у правильних комбінаціях.
Вживання фруктів натще
Фрукти завжди дуже корисні, якщо їх їсти вчасно. Вживання цитрусових натщесерце може збільшити вироблення кислоти. Крім того, занадто багато клітковини та фруктози у цих продуктах також може уповільнити роботу травної системи, якщо їсти їх перед сніданком. Особливо слід уникати вживання фруктів з жорсткими волокнами, таких як гуава та апельсини, рано вранці.

Як зберегти здоровʼя шлунка?
Травна система яка функціонує належним чином важлива для нашого організму, оскільки вона відповідає за перетравлення їжі та поглинання поживних речовин. Для збереження здоров’я шлунка важливо дотримуватися деяких рекомендацій.
Одна із головних порад, хоча це можливо і банально — вам слід звернути увагу на правильне харчування. Їжа має бути легкою і не повинна містити багато жирів. Також слід уникати переїдання і регулярно вживати фрукти та овочі.
Другий важливий фактор — регулярна фізична активність. Вправи допомагають збільшити кровообіг і покращити перетравлення їжі.
Крім того, слід уникати стресу, який може негативно впливати на функціонування шлунка. Регулярні практики релаксації, такі як медитація або йога, можуть допомогти знизити рівень стресу та поліпшити функціонування шлунка.
Нарешті, варто уникати поганих звичок, таких як куріння або вживання алкоголю, оскільки ці звички можуть пошкодити стінки шлунка та призвести до розвитку хвороб.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.