Усміхайтеся. Швейцарські вчені розробили прозорі захисні маски

10 червня 2020, 12:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У швейцарській лабораторії створили новий матеріал для антибактеріальних масок, які дозволять бачити обличчя людини, і в них буде легко дихати. На розробку цього матеріалу пішло два роки.

Якщо вираз про те, що світ після пандемії COVID-19 «вже не буде колишнім» звучить занадто пафосно, — все одно важко не погодитися з тим, що новий коронавірус SARS-CoV-2 змінив побут людей у різних країнах.

Відео дня

Найбільш очевидний приклад — обов’язкове носіння антибактеріальних масок, які до 2020-го були широко поширені тільки у задимлених регіонах азіатських країн.

Сьогодні навіть в Україні існують тисячі видів масок для обличчя з різними дизайнами і ступенем захисту. Але всі вони закривають більшу частину обличчя людини, що викликає дискомфорт не тільки при розблокуванні смартфона, але і під час комунікації з іншими людьми.

Оскільки маски залишаться популярними ще як мінімум до кінця поточного року (а, можливо, і назавжди), днями швейцарські вчені заявили про створення масок з повністю прозорого матеріалу.

Дослідники з Федеральної лабораторії матеріалознавства і технологій Швейцарії розробили новий матеріал для своїх масок HelloMasks, які зроблені з органічної біомаси.

Творці нового матеріалу говорять, що їх маски не тільки прозорі, але і в них можна легко дихати. За словами керівників розробки, HelloMasks також ефективно фільтрують повітря, якщо їх регулярно міняти.

Цього вдалося досягти завдяки технології створення ультратонких ниток з полімерних волокон: електричний заряд дозволяє зшивати пасма цих волокон на відстані всього у 100 нанометрів одне від одного, що аналогічно пропускній здатності звичайних масок.

Такий матеріал повинен забезпечити захист від бактерій і вірусів, дозволяючи при цьому комфортно дихати.

Розробка є особливо важливою для людей, які мають проблеми зі слухом, оскільки мови жестів припускають спілкування за допомогою міміки, чого не можна зробити у звичайних масках.

Важливо, що новий матеріал швейцарських масок HelloMasks не залишається тільки дослідницьким проектом: команда вчених вже створила свій стартап, і зараз налагоджує промислове виробництво таких масок.

За їхніми даними, прозорі маски повинні з’явитися на ринку на початку 2021 року і вони у першу чергу будуть доступні для медпрацівників.

Нагадаємо, кілька тижнів тому команда інженерів з технічного університету Хайфи представила самоочисну маск, яка вбиває коронавірус, пропускаючи електричний струм через фільтр.

Основа цієї розробки лежить у внутрішньому шарі вуглецевих волокон, які рівномірно розподілені усередині маски.

Вчені заявляють, що віруси на такій масці гинуть, коли шар волокон нагрівається за рахунок сили струму у два ампера з легкодоступного джерела, на кшталт звичайного зарядного пристрою для смартфона, USB-з'єднання або інших схожих кабелів.

Патент на «маску з підзарядкою» подали у США 31 березня, а зараз дослідницька група веде переговори про початок їх масового виробництва з кількома комерційними структурами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X