Це не заразно? Виявлена вірогідна причина загадкової хвороби в Індії

10 грудня 2020, 18:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лікарі Індії виявили сліди нікелю і свинцю в декількох зразках крові, взятих у сотень пацієнтів, які були госпіталізовані через загадкову хворобу в південному штаті.

Уряд штату Андхра-Прадеш повідомив, що дослідження, проведені експертами Всеіндійського інституту медичних наук, не змогли встановити джерело надмірного вмісту нікелю і твердих частинок свинцю в крові пацієнтів.

Відео дня

У заяві говориться, що очікуються звіти про інші тести, проведених експертами Індійського інституту хімічної технології, в тому числі токсикологічні звіти і посіви крові.

Представники охорони здоров’я та експерти досі не знають, як важкі метали потрапили в кров пацієнтів і чи є вони причиною загадкової хвороби, в результаті якої понад 585 осіб було госпіталізовано і одна людина померла.

Проте, найбільш імовірною причиною захворювання зараз називають отруєння харчових продуктів пестицидами.

За словами Гіти Прасадіні, державного медичного працівника, у людей несподівано почалися конвульсії. У пацієнтів спостерігалися симптоми від нудоти і тривоги до втрати свідомості.

Експертів збиває з пантелику те, що, схоже, немає ніякого загального зв’язку між сотнями хворих людей. Всі пацієнти дали негативний результат на коронавірус і інші вірусні захворювання, такі як денге. Пацієнти не пов’язані один з одним і не всі живуть в одному районі. Вони з різних вікових груп, в тому числі близько 70 дітей, але дуже мало хто з них літні.

Спочатку передбачалася наявність забрудненої води. Але дослідження підтвердили, що люди, які не користуються міським водопостачанням, також захворіли, і що початкові аналізи проб води не виявили жодних шкідливих хімічних речовин.

За словами лікарів, 45-річний чоловік, якого звуть Шрідхара, був госпіталізований з симптомами, що нагадують епілепсію, і помер в неділю ввечері. Прасадіні сказав, що його розтин не пролив світла на причину смерті.

Раніше НВ писав, що дослідники з’ясували: смертельний американський вірус Чапаре, що викликає кровотечу, може передаватися від людини до людини.

Вірус Чапаре належить до іншого сімейства вірусів, ніж Ебола, але обидва можуть викликати геморагічну лихоманку. Вперше вдалося довести, що людина може заразитися ним від іншої людини.

Дослідники громадської охорони здоров’я реконструювали шлях, по якому вірус Чапаре передавався від людини до людини під час спалаху 2019 року в Болівії, переходячи від першого пацієнта до кількох медпрацівників.

Вірус вперше з’явився в 2004 році в провінції Чапаре в Болівії, приблизно в 500 км на схід від столиці країни Ла-Паса. У разі вірусу Чапаре симптоми можуть включати жар, головний біль, біль в животі, висип і кровотечу ясен, відзначили дослідники. Геморагічна лихоманка зрештою може викликати небезпечну для життя органну недостатність і кровотечу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X