No smoking. У Новій Зеландії планують заборонити продаж сигарет для тих, хто народився після 2004 року

19 квітня 2021, 17:57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нова Зеландія оголосила низку пропозицій, спрямованих на те, щоб заборонити куріння для наступного покоління і наблизити країну до повної заборони куріння в 2025 році.

Куріння є причиною кожної четвертої смерті від раку в Новій Зеландії, а близько півмільйона новозеландців курять щодня. Особливо ця проблема розвинена серед маорі — корінного населення країни. Рак є головною причиною смерті жінок-маорі і другою за значимістю причиною смерті чоловіків-маорі. Через це в країні все активніше намагаються боротися зі згубною звичкою.

Відео дня

Так, в Новій Зеландії планують поступово підвищувати дозволений законом вік для куріння. Згодом ця норма може розростися до заборони на продаж сигарет і тютюнових виробів особам, які народилися після 2004 року. Також новозеландський уряд розглядає пропозицію про значне зниження рівня нікотину, дозволеного в тютюнових виробах, встановлення мінімальної ціни на тютюн і обмеження точок продажу тютюну та сигарет.

Всі ці пропозиції були схвалені низкою організацій громадської охорони здоров’я: «Тютюн — найшкідливіший споживчий продукт в історії, і від нього потрібно відмовитися», — говорить виконавча директорка Товариства боротьби з раком Люсі Елвуд. Вона зазначила, що кількість роздрібних торговців тютюном було в чотири рази більшим в спільнотах з низькими доходами, де рівень куріння був вищим.

Але у амбітного плану новозеландців є і свої критики всередині країни. Вони вказують на можливе банкрутство невеликих магазинів, а також ймовірне збільшення чорного ринку тютюну. Уряд визнав наявність цих небезпек і планує і далі планувати, як боротися з контрабандою.

Зниження кількості нікотину в тютюні також критикується деякими представниками правої політичної партії ACT New Zealand, які стверджують, що через це бідні верстви населення будуть витрачати ще більше грошей на сигарети.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X