Не подиміти. У Новій Зеландії заборонять продавати цигарки всім, хто народився після 2008 року

9 грудня 2021, 15:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Влада вважає це найефективнішим методом боротьби з курінням (Фото:DPA / Picture Allianc via Reuters)

Влада вважає це найефективнішим методом боротьби з курінням (Фото:DPA / Picture Allianc via Reuters)

Уряд Нової Зеландії значно зменшить кількість тютюнових магазинів, а також заборонить продавати цигарки всім, хто народився після 2008 року.

Коли закон набуде чинності, всі, хто народився після 2008 року, протягом усього життя не зможуть купувати цигарки. Також скоротиться кількість магазинів, які зможуть продавати тютюнову продукцію — приблизно з 8 тисяч до менше 500 точок.

Відео дня

Влада вважає це найефективнішим методом боротьби з курінням, що дозволить зробити Нову Зеландію першою країною, яка повністю позбавиться тютюнової продукції, повідомляє Reuters.

«Ми вважатимемо правопорушенням продажу чи постачання тютюнових виробів молодому поколінню. Люди, яким буде менше 14 років на день, коли закон набуде чинності, ніколи не зможуть легально купувати тютюн. Це історичний день для здоров'я нашого народу», – каже заступниця міністра охорони здоров'я Айша Верралл.

Сам закон запровадять у 2022 році, а вікові обмеження настануть у 2023-му. Також влада хоче знизити легальну кількість нікотину в тютюнових виробах до «дуже низького рівня». Водночас закон не поширюватиметься на вейпи.

План уже розкритикували у праволіберальній партії Act. Там впевнені, що такі зміни найсильніше вдарять по людях з низькими доходами, адже їм доведеться купувати більше цигарок, щоб отримати дозу нікотину, до якої вони звикли. Також у партії попереджають, що це допоможе зрости чорному ринку тютюну.

У Новій Зеландії курять близько 13% жителів — це на 5% менше, ніж десятиліття тому. Головна мета влади країни – скоротити показники куріння в країні до 5% до 2025 року.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X