Нова напасть. Вчені виявили невразливий для антитіл штам коронавірусу

21 квітня 2021, 11:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Техаського університету A&M виявили новий штам коронавірусу «BV-1», який може стати проблемою для громадської охорони здоров’я — він невразливий для деяких нейтралізуючих антитіл.

Хоча цей варіант COVID-19 був виявлений тільки в однієї людини з легкими симптомами, дослідники повідомляють, що вірус містить генетичні маркери, які сприяють швидкому поширенню, високій стійкості до імунітету і важких наслідків в цілому для організму, пише портал MedicalXpress.

Відео дня

Вперше BV-1 виявили в американського студента з Техасу в рамках університетської програми тестування COVID-19. Інфікований отримав позитивний результат 5 березня. Через 20 днів тест також підтвердив наявність вірусу, що може свідчити про більшу тривалість хвороби в середньому для дорослих у віці від 18 до 24 років. Негативний результат на наявність вірусу студент отримав 9 квітня, при цьому у нього вже не було ніяких симптомів.

Відзначено, що інші дослідження також показали, що кілька нейтралізуючих антитіл неефективні для інших варіантів COVID-19 з тими ж генетичними маркерами, що й BV-1.

Експерти з Техасу вже повідомили відповідну інформацію про послідовність геному BV-1 в глобальну базу геномних даних вірусів грипу і коронавірусу GISAID.

Раніше НВ повідомляв, що вчені з Ізраїлю заявили, що південноафриканський штам коронавірусу «пробиває» захист вакцини Pfizer/BioNTech краще за інші форми вірусу.

У дослідженні Тель-Авівського університету і Clalit Health Services, найбільшої з чотирьох державних організацій охорони здоров’я в Ізраїлі, порівняли 400 невакцинованих людей, інфікованих COVID-19, з 400 частково або повністю вакцинованими людьми, у яких також був коронавірус.

На південноафриканський штам припадає менше одного відсотка випадків коронавірусу в Ізраїлі. Однак серед 150 осіб, які були повністю вакциновані й перехворіли на COVID-19, «рівень поширеності [південноафриканського варіанту] був у вісім разів вищим, ніж показник серед нещеплених [людей]», пишуть вчені в проєкті свого дослідження. Коротко про нього написав Science Alert.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X